Středa 19. prosince 2018, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner WAWRZASZEK ISS Leader OK

Dopravní nehoda osobního automobilu

Dne 19. prosince 2009 byla vyslána jednotka HZS Středočeského kraje ze stanice Bělá pod Bezdězem na mezikrajskou pomoc k ohlášené dopravní nehodě osobního vozidla za obcí Obora na silnici 38/1. Dle informace OPIS Česká Lípa byla v havarovaném vozidle zaklíněná osoba.

Dne 19. prosince 2009 byla vyslána jednotka HZS Středočeského kraje ze stanice Bělá pod Bezdězem na mezikrajskou pomoc k ohlášené dopravní nehodě osobního vozidla za obcí Obora na silnici 38/1. Dle informace OPIS Česká Lípa byla v havarovaném vozidle zaklíněná osoba.

Po příjezdu na místo zásahu bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o dopravní nehodu osobního vozidla FORD Fiesta. Vozidlo se nacházelo převrácené na levém boku v lese. V osobním automobilu zůstala zaklíněná jedna zraněná osoba na zadním sedadle s nohou pod vozidlem, která byla již v péči záchranné služby.

Jednotka provedla v součinnosti s SDH Doksy vyproštění zraněné osoby pomocí vyprošťovacího zařízení WEBER. Příslušníci jednotek pomohli posádce ZZS s transportem zraněné osoby do sanity a posléze do vrtulníku letecké záchranné služby Liberec, který zraněnou dívku přepravil do nemocnice. Další dvě osoby utrpěly lehčí zranění a byly přepraveny sanitním vozem do nemocnice v České Lípě.

Silnice č.38/1 byla na ¾ hodiny uzavřena z důvodu přistání vrtulníku. Příčina dopravní nehody je v šetření dopravní policie, ale nejpravděpodobněji se bude jednat o nepřizpůsobení jízdy aktuálnímu stavu a povaze vozovky (namrzlá a zasněžená vozovka )

nprap. Jan Niko
velitel zásahu

por. Ing. Michal Macoun
Vyšetřovatel požárů ÚO Mladá Boleslav

-kow-

Sdílet
Banner VIP: Lenzing 970x150 OK