Pátek 13. prosince 2019, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Agrotec 970x150 OK

U požáru skladu ve Střelských Hošticích byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu

Celkem osm jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů bylo 21. července 2019 vysláno do Střelských Hoštic k ohlášenému požáru skladu. K požáru vyjely osádky vozů profesionálních hasičů ze stanice Strakonice a dobrovolných jednotek obcí Sedlice, Strakonice, Záboří, Střelské Hoštice, Volenice, Štěkeň a Čestice.

K požáru vyjelo celkem 11 cisteren, jeden dopravní automobil a automobilová plošina. Ihned před 14. hodinou operační středisko hasičů vzhledem k množství vyslané techniky a rozsahu požáru vyhlásilo 2. stupeň požárního poplachu.

Ve Střelských Hošticích hořel sklad slámy. Požárem bylo zasaženo všech 1300 balíků uskladněných uvnitř. Ocelový sklad o půdorysu 51 × 20 metrů je samostatně stojícím objektem, nehrozilo přímé nebezpečí rozšíření požár na další budovy či porost. Zároveň uvnitř skladu nebyla žádná osoba, zvířata nebo stroje či technika.

Hasiči ihned zahájili hašení, a to především zvnějšku skladu. Na požářiště dováželi hasební vodu kyvadlově cisternami. Pro řádné dohašení však bylo nutné všechny balíky ze skladu vyskladnit.

Přes operační středisko Generálního ředitelství HZS ČR jihočeští operační důstojníci na základě rozhodnutí velitele zásahu a řídícího důstojníka zažádali o speciální techniku Záchranného útvaru HZS ČR. Do Střelských Hoštic byl proto povolán nakladač.

V 20:33 hodin velitel zásahu nahlásil lokalizaci požáru, tzn. že je pod kontrolou zasahujících hasičů. Zásah však bude pokračovat pravděpodobně další hodiny, odhadem po celou noc. Povolaným nakladačem budou balíky ze skladu vyskladňovány a na volném prostranství dohašovány.

Dlouhotrvající zásah je náročný pro všechny zasahující hasiče. Velitel zásahu všechny pravidelně střídá, je pro ně zajištěn odpočinek a strava.

Vyšetřovatel HZS v tuto chvíli vzniklou škodu odhaduje na 2 500 000,–. Příčina vzniku požáru je v šetření.

por. Ing. Vendula Matějů
tisková mluvčí
HZS Jihočeského kraje
Sdílet
Banner hts jirny vole ne žádný slabý 970 OK