Pondělí 1. června 2020, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner VIP: Vochoc 970x150 OK

Cvičení EU MODEX Poggioreale 2019 proběhlo na Sicílii, přivítalo i hasiče z Prahy

Cvičení s názvem EU MODEX Poggioreale 2019 proběhlo od úterý 16. července do pátku 19. 7. ve střední části italské Sicílie, přesně v místě, kde v roce 1968 bylo skutečné zemětřesení.

Generální ředitelství HZS ČR vyslalo na tuto akci USAR tým složený z třicítky pražských hasičů, jednoho hasiče z HZS Moravskoslezského kraje, šesti psovodů Městské policie Praha, Moravskoslezského a Pardubického kraje a jednoho lékaře z Úrazové nemocnice Brno.

Tým odjel jako “medium urban search and rescue”, tedy středně velký tým, který bude před komisí trénovat na budoucí obhajobu mezinárodních certifikátů.

Scénářem cvičení byla nejen organizace týmu, vyslaného do místa postiženém zemětřesením, týmy také musely prokázat připravenost v organizační části cvičení, kdy je potřeba přesunout na místo záchranáře i materiál, a samotné vyhledávání a vyproštění osob zavalených pod sutinami.

Vše se uskutečnilo v reálných podmínkách trosek, které na místě zůstaly jako memento skutečného zemětřesení v minulých letech.

Mimo Česka se cvičení zúčastnily také týmy Velké Británie, Francie, Maroka, Izraele a Itálie. Akce byla řízena a hodnocena týmem hodnotitelů, složených ze zástupců EU a OSN.

mjr. Bc. Martin Kavka
tiskový mluvčí
HZS Praha
Sdílet
Banner VIP: PO-BP 970