Středa 25. listopadu 2020, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Pomoc hasičů po dopravní nehodě u Počenic-Tetětic

Dne 30. 12. 2009 v 11:52 hod. byli hasiči informováni o dopravní nehodě u Počenic-Tetětic. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Mozkovic-Slížan s jedním zásahovým vozem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na silnici mezi obcí Počenice a Morkovice, došlo k dopravní nehodě dvou osobních aut zn. Ford Focus a Peugeot 206.

Po vzájemné kolizi se oba vozy dostaly mimo vozovku, kde ford narazil čelně do stromu a peugeot se převrátil v příkopu na střechu. Řidič prvního vozu utrpěl zlomeninu levé nohy a řidička druhého auta byla pořezaná na ruce od střepů.

Hasiči byli na místě ze záchranářů jako první. Zraněný řidič byl stále ve vozidle. Hasiči ho ven dostali bez pomoci speciálního vyprošťovacího zařízení. Po vytažení mu byla poskytnuta nezbytná péče a po příjezdu přivolané posádky zdravotnické záchranné služby byl předán do péče lékaře. Po dalším nutném ošetření a fixaci byl pacient odvezen do nemocnice. Odvezena byla také zraněná řidička.

Hasiči zajistili vraky vozů proti případnému požáru a úniku provozních kapalin. Místo bylo předáno policii k dalšímu šetření. Po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému byla doprava svedena do jednoho jízdního proudu a byla řízena kyvadlově hlídkou policie.


mjr. Ivo Mitáček, Mgr. Bc.
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje


 -swo-

Sdílet