Sobota 14. prosince 2019, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Stimax.cz 970

Ministerstvo vnitra vyjednalo téměř půl miliardy korun navíc pro Hasičský záchranný sbor

Ministerstvo vnitra, resp. Hasičský záchranný sbor ČR, dostane do rozpočtu na příští rok o téměř půl miliardy Kč navíc.

Hasiči tak získají více peněz na tolik potřebnou obnovu výškové techniky nebo na opravy chátrajících hasičských stanic. Je to první významný úspěch ministerstva (MV) při vyjednávání o rozpočtu na příští rok.

Při intenzivních jednáních o rozpočtu na rok 2020 se podařilo vyjednat o 434 milionů korun víc do rozpočtu Hasičského záchranného sboru ČR. „Je to první dílčí úspěch. Hasiči dostali na provoz a investice skoro půl miliardy z požadovaných 550 milionů korun. Tím však jednání v žádném případě nekončí,“ uvedl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

„Stále je před námi debata o potřebách policie a peněz na Digitální Česko. S děravou kapsou bezpečnost ani digitalizaci Česka zajistit nejde,“ dodal Jan Hamáček, pro kterého je vyjednání spravedlivého rozpočtu absolutní prioritou.

Z vybojovaných 434 milionů korun využijí hasiči 134 milionů na nutné provozní výdaje a 300 milionů na investice, z toho 100 milionů půjde na obnovu výškové techniky.

Za hasiče musím říci, že si vážím věcného a odborného přístupu ministra vnitra a toho, že se postavil za hasiče. Jednání probíhala na odborné úrovni a korektně.

Pro nás je důležitý zejména tzv. dlouhodobý vliv tohoto navýšení, které se tak promítne do rozpočtů Hasičského záchranného sboru ČR i v příštích letech,

vysvětlil generální ředitel HZS ČR genmjr. Drahoslav Ryba.

Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations
 MVČR
Sdílet
Banner hasičskávyzbrojna 970 OK