Neděle 31. května 2020, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Fireport 970

Dvě desítky výjezdů absolvovali hasiči z Moravskoslezského kraje kraji kvůli počasí

Dvě desítky výjezdů kvůli silnému nočnímu dešti a větru mají na kontě jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů z Moravskoslezského kraje v době od pondělní půlnoci do úterního dopoledne 13. 8. 2019.

Šlo hlavně o odstraňování spadlých a nebezpečných stromů a větví a také o čerpání vody ze sklepních či výtahových prostor. Události se obešly bez zranění a bez větších škod.

Například v úterý ráno musely tři jednotky hasičů při odstraňování dvacet metrů vysokého smrku, nakloněného přes silnici u Tošovic (okres Nový Jičín) ve směru na Jerlochovice, rozebrat a pak opět smontovat silniční svodidla.

Zasahovaly zde dvě jednotky HZS Moravskoslezského kraje – ze stanic Bílovec a Nový Jičín (odtud přijel automobilový žebřík AZ 30 Iveco), společně s nimi jednotka dobrovolných hasičů Odry.

Hasiči museli smrk uvázat z automobilového žebříku na lano navijáku a strhnout, protože byl pěkně zaseklý v jiných stromech, pak jej pořezali a silnici pečlivě zametli. Kvůli zamezení škod hasiči ještě před zahájením akce šikovně rozmontovali svodidla a pak je zase důkladně smontovali.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
Sdílet
Banner Probo