Středa 13. listopadu 2019, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner ZHT OK

Po nehodě u Paskova hasiči vyprošťovali zaklíněnou osmnáctiletou dívku, svým zraněním na místě podlehla

Týmy ZZS MSK zasahovaly v úterý 13. srpna večer u smrtelné dopravní nehody na Frýdecko-Místecku. Operační středisko bylo v půl desáté informováno o havárii osobního vozidla na silnici poblíž Paskova. Na místo ihned vzlétl vrtulník LZS z Ostravy a vyjely pozemní posádky zdravotnické záchranné služby z Frýdku-Místku.

Automobil skončil po nehodě mimo vozovku a v jeho vraku zůstala zaklíněna osmnáctiletá dívka. V době příjezdu posádek ZZS selhávalo její dýchání a krevní oběh. Poté, co se pacientku podařilo vyprostit, zahájily týmy záchranářů resuscitaci.

Zasahující lékaři provedli intubaci dýchacích cest a připojení na řízenou ventilaci, použili přístroj zajišťující nepřímou srdeční masáž. Za současného podávání léků se po dobu tři čtvrtě hodiny snažili o záchranu.

Postižená však utrpěla mnohočetná poranění, která se ukázala být neslučitelná se životem. Lékaři ZZS tak museli nakonec konstatovat její smrt.

Ve vozidle cestovala také sedmnáctiletá dívka. Byla ošetřena s poraněním zad, a to lehčího charakteru. Její stav nebyl život ohrožující a následně ji pozemní tým ZZS přepravil do frýdecko-místecké nemocnice.

PhDr. Lukáš Humpl
tiskový mluvčí
ZZS Moravskoslezské­ho kraje
Sdílet
Banner eurofire_tubus OK