Pátek 26. dubna 2024, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Rozhodly samostatné nájezdy

Dne 7. ledna 2010 se na zimním stadionu v Plzni Košutce odehrál pátý ročník hokejového turnaje HZS. Turnaje se zúčastnilo 8 družstev, která byla losem rozdělena do dvou skupin. Družstva byla většinou složena ze dvou nebo více stanic. V první skupině hrála tato družstva: Slovany (PS Slovany, PS Přeštice), KOPIS (KOPIS, PS Tachov), Domažlice a Plzeň-Střed (PS Plzeň-střed, PS Rokycany, HZS SŽDC). Ve druhé skupině hrála družstva Městské policie, PS Košutka, Záchranky a SPLH Hamrníky.

Turnaj se stává prestižní záležitostí a bylo to vidět už v zápasech ve skupinách. První skupinu vyhrálo družstvo Plzeň-Střed s pěti body, druhé místo zaujalo družstvo Slovan, na třetím místě bylo družstvo KOPISu a na posledním místě se umístilo družstvo z Domažlic. Ve druhé skupině dominovalo družstvo z Hamrníků, na druhé pozici se umístilo družstvo Městské policie, třetí byla Košutka a na posledním místě se skončila Záchranka.

Turnaj pokračoval zápasy o celkové umístění. Družstva na čtvrtých místech se utkala o celkové sedmé místo (Záchranka-Domažlice 4:6), družstva na třetích místech se utkala o celkové páté místo (Košutka-KOPIS 2:3sn), družstva na druhých místech se utkala o celkové třetí místo (M. Policie-Slovany 2:3) a vítězové skupin si to rozdali o celkové prvenství a putovní pohár. Tento zápas byl velice vyrovnaný a po základní hrací době byl výsledek 2:2. Musely proto rozhodnout až samostatné nájezdy, které se povedly lépe hasičům ze stanice Plzeň-střed, a ti se tak stali celkovými vítězi turnaje.

Celkové vyhodnocení proběhlo v restauraci na zimním stadionu. Celý turnaj zaznamenávala internetová televize www.hasici150.tv a záznam turnaje naleznete na jejich webových stránkách. Každé družstvo bylo oceněno. Vítězné družstvo ze Středu si odneslo pohár, putovní pohár, láhev sektu, karton piva Plzeňského prazdroje a lovecký salám. Druhé družstvo z Hamrníků si odneslo karton piva Plzeňského prazdroje, pohár, sekt a lovecký salám. Slovany za třetí místo získaly pohár, karton piva plzeňského prazdroje a sekt. Družstva na čtvrtém až osmém místě získala shodně po dvanácti pivech Plzeňského prazdroje a navíc už tradičně poslední místo jsme škodolibě ocenili jelítky.

Nejlepší střelec F. Kozel získal za pět vstřelených branek pohár, sekt a lovecký salám. Nejlepší brankář z Hamrníků, který inkasoval za celý turnaj pouze čtyři branky získal pohár, sekt a lovecký salám. Nejstarším hráčem turnaje byl V. Smolík z Domažlic. V. Smolíkovi je už 63 let, ale mladých hráčů se nezalekl a předvedl dobrý výkon v domažlické obraně. Nejmladším hráčem byl Jakub Hampejs z Hamrníků (19 let). Poslední vyhlašovanou tradiční disciplínou byla soutěž o největší díru a tu „vyhrál" brankář s M. policie a obdržel za svůj výkon sítko. Celý turnaj proběhl ve velice přátelském duchu a těšíme se na příští ročník.