Sobota 21. září 2019, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner WAWRZASZEK ISS Leader OK

Den požární bezpečnosti v roce 2019 využili školáci i občané k návštěvě otevřených stanic

Školáci, pedagogové i další návštěvníci využili v mnoha krajích příležitost navštívit během Dne požární bezpečnosti otevřené stanice v mnoha krajích po republice.

Moravskoslezský kraj

Hlavně stovky školáků ze škol s pedagogy, včetně speciálních tříd, zaplavily v pátek 13. 9. 2019 většinu ze všech 22 otevřených hasičských stanic Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) během celorepublikového Dne požární bezpečnosti (DPB).

Společně se zájemci o expozice Hasičského muzea města Ostravy v Přívoze tak celkový počet návštěvníků hasičských stanic, mezi nimi i rodin s malými dětmi, činil v Moravskoslezském kraji bezmála 5800 osob.

Byl zde pro ně i pro další dospělé návštěvníky připraven bohatý program, prošpikovaný ukázkami činnosti, techniky i spoustou užitečných preventivních informací.

Hasiči ukazovali školákům i pedagogům vše od zásahové techniky po poskytování první pomoci a balení evakuačního zavazadla, často také používání hlásičů požárů, detektorů nebezpečných plynů a hasicích přístrojů. Mezi ukázkami nechyběl zásah u dopravní nehody se záchranou zraněných osob.

Příjemné teplé počasí podpořilo radost i neutuchající zájem drobotiny o hasičskou techniku a zázemí a umožnilo na řadě ploch u hasičských stanic stříkání hadicemi.

Centrální hasičská stanice HZS MSK v Ostravě-Zábřehu měla v pátek třináctého nejvíce ukázek pro školy a veřejnost v rámci krajského města.

Hodně zaujalo vyprošťování zraněných osob z havarovaného automobilu a „mluvící“ mobilní siréna pro varování a informování obyvatelstva. Během dopoledne areálem proudily stovky školáků. Celková návštěvnost na této stanici činila od 8 do 16 hodin 1100 osob a byla nejvyšší v rámci celého kraje.

DPB byl i letos vyhlášen na „šťastný“ pátek třináctého, aby se ukázalo, že hasiči se pověr nebojí a že nejdůležitější je zodpovědný přístup každého jedince k ochraně před mimořádnými událostmi. Jeho cílem je propagovat požární ochranu jak ukázkami techniky, tak formou preventivně výchovné činnosti.

HZS Moravskoslezského kraje

Olomoucký kraj

Tisíce dětí a rodičů využily v pátek 13. září 2019 možnost navštívit v rámci dne otevřených dveří požární stanice v Olomouckém kraji.

Školáci si tak mohli sednout do cisterny, prohlédnout si nejmodernější zásahové vybavení a nakouknout do zákulisí hasičské práce při komentovaných ukázkách hašení či výškové techniky.

Děti si zkusily hasit našimi proudnicemi a hadicemi, projely se na lanové dráze nebo potrénovaly na TFA dráze. Zábavnou formou se jim také snažili pracovníci oddělení prevence předat základní principy protipožární bezpečnosti.

Olomoucký kraj

Sdílet
Banner Recyklujte s hasiči 970