Sobota 29. unora 2020, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Partner: Nordex 970x150 Dafo OK

Hasiči se také v roce 2019 ukázali na Bezpečném nábřeží v Hradci Králové

V Hradci Králové bylo Eliščino a Smetanovo nábřeží v obležení složek IZS a dalších organizací, díky kterým se cítíme bezpečně! Bezpečné nábřeží nabídlo široké veřejnosti skvělou podívanou. Dynamické ukázky, které demonstrovaly spolupráci složek IZS i moderní zásahová technika – to vše mohli lidé na místě vidět.

HZS Královéhradeckého kraje předvedl spolupráci se ZZS KHK při zásahu u pacienta s vysoce nakažlivou nemocí, kdy byl aktivován tzv. biohazard tým.

Dále ukázali hasiči sehranost se záchranáři a policisty při simulované dopravní nehodě a v neposlední řadě také při záchraně tonoucí osoby z vody, kdy přiletěl vrtulník s hasičem – leteckým záchranářem v podvěsu. Lidem také hasiči ukázali, jaké jsou správné i špatné způsoby hašení požáru v domácnosti.

Ze zásahové techniky si mohli návštěvníci prohlédnout technické automobily – chemický a potápěčské skupiny, dále automobilový žebřík se zalamovací sadou, cisternovou automobilovou stříkačku, práškový hasicí automobil, rychlý zásahový automobil s vyprošťovací sadou i technický automobil vybavený technickými prostředky pro lezeckou skupinu.

K prohlídce byl přistaven také automobil vyšetřovatelů příčin požárů a praktické informace se mohla veřejnost dozvědět také u stánku úseku prevence a ochrany obyvatelstva.

Lidé si mohli u hasičů na vlastní kůži vyzkoušet, jak se zachází s hydraulickým vyprošťovacím zařízením, hasiči – lezci zase připravili pro malé návštěvníky v parku improvizovanou lanovku, která se využívá k transportu zraněných osob z těžko přístupného terénu ve výšce nebo hloubce.

Zpestřením mezi dopoledním a odpoledním programem pak byly závody dračích lodí, kdy se na start postavily posádky z jednotlivých složek IZS. Hasiči postavili na start posádky ze všech územních odborů a navíc také posádku operačního střediska a z krajského ředitelství.

Do semifinále se probojovaly posádky z Hradce Králové a územního odboru Rychnov nad Kněžnou. Rychnovská posádka vybojovala v napínavém finále nakonec stříbrnou medaili, kdy jen těsně zůstala za první zásahovou jednotkou Policie ČR.

por. Mgr. Martina Götzová
tisková mluvčí
HZS Královéhradec­kého kraje
Sdílet
Banner Agrotec 970x150 OK