Pátek 14. srpna 2020, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner VIP: Lenzing 970x150 OK

Společnost EuroFire představuje ucelenou nabídku sortimentu na hašení lesních požárů

Již několik let trápí Českou republiku extrémní sucho, což také zapříčiňuje čím dál tím více požárů travních a lesních porostů. Tomuto klimatickému jevu se musí přizpůsobit také hasiči, potažmo firmy, které dodávají vybavení pro hasičské jednotky.

Proto i firma EuroFire, spol. s r.o. připravila ucelenou řadu výrobků pro zdolávání lesních požárů.

Do konce měsíce září je poskytnuta společností EuroFire, spol. s r.o.
akční sleva ve výši 5 % z ceny bez DPH.

D-program – Vak na „déčkový program“ včetně vybavení

Unikátní sada k hašení lesních požárů, která obsahuje veškeré potřebné vybavení „v jednom“. Samotný zádový vak Bag 4H byl vyvinut společně s hasiči tak, aby zajistil co nejvyšší komfort používání.

Tento vak je opatřen kovovými rychlosponami, které usnadňují přichycení výbavy. Sada obsahuje 2 ks kombinované proudnice – v našem případě se jedná o proudnici Viper Attack 1560 D-25, která má ze strany uživatelů velmi dobré hodnocení.

Dále sada obsahuje kulový rozdělovač C-DCD, 4× zásahovou hadici Pyrotex PES-R 20 m, přechod C/D a vazák na hadice. Dle požadavků zákazníka je možno uspořádání výbavy libovolně měnit nebo doplnit jiným vybavením.

K dostání je na webu www.eurofire.cz.

Víceúčelový nástroj Gorgui V.2

Gorgui V.2 je multifunkční nářadí, které bylo vyvinuto na základě mnohaletých zkušeností a potřeb hasičů bojujících s lesními požáry. Multifunkční hlava nářadí je vyrobena z titanu a hliníku.

Z každé strany této hlavy je jiný typ nástroje se svou funkcí. Různé úhly zubů umožňují řezání, sekání nebo rozhrabování organického materiálu. Čepele nástroje jsou vyrobeny z oceli s vysokou odolností vůči opotřebení.

Nástroj má 1,3 m dlouhou ergonomickou rukojeť z eukalyptového dřeva. Celková hmotnost nástroje je 2,4 kg.

K dostání je na webu www.eurofire.cz.

Přiměšovací tubus PT400

Přiměšovací tubus PT 400 vlastní výroby je vhodný pro použití s kartušemi tuhého smáčedla o průměru 50 mm.

Tuhé smáčedlo snižuje povrchové napětí vody, čímž se zvyšuje hasební účinnost a snižuje spotřeba vody, což je při současném nedostatku vody velká výhoda. Jedná se o ideální volbu při hašení těžce smáčitelných látek a materiálů jako jsou:

  • lesní a travní porosty
  • stohy slámy a sena
  • pneumatiky a skládky odpadů

Konstrukce vnitřního koše tubusu zabraňuje vniknutí kartuše do čerpadla. Možnost osazení tubusu spojkami C-52 nebo B-75

K dostání je na webu www.eurofire.cz.

Přenosné pěnotvorné zařízení PRO/pak

Přenosné zařízení na výrobu pěny PRO/pak slouží jako ideální prostředek pro hašení lesních požárů ale také aut, bytových prostor a pneumatik. Jedná se o přenosný přiměšovač a zásobník na pěnidlo v jednom.

Díky své nízké hmotnosti je oblíbeným prostředkem při zásazích v lesnatém a kopcovitém terénu. Zařízení pracuje s provozním tlakem 3 až 40 barů a zásobou pěnidla 10 litrů. Tvorba pěny je možná po dobu 7 minut při koncentraci pěnidla 3% a až 210 minut při koncentraci pěnidla 0,1% na jedno naplnění.

PRO/pak je hojně používán v Portugalsku a Španělsku při zdolávání lesních požárů, kdy výrazně zkracuje dobu zásahu a hasič i díky nízké hmotnosti zařízení požár tzv. „předbíhá“ a efektivně likviduje.

K dostání je na webu www.eurofire.cz.

komerční prezentace
Sdílet
Banner Partner & VIP: Pavliš a Hartmann 970x150 Proudnice C52