Čtvrtek 23. ledna 2020, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner zeka 970 OK

Na dálnici D2 došlo k nehodě dvou kamionů, řidiče hasiči vyprošťovali skoro hodinu

Dne 10. září 2019 dopoledne do sebe nedaleko Blučiny na dálnici D2 narazily dva kamiony. V tu chvíli právě v protisměru projížděli policejní instruktoři, kteří směřovali na výcvik.

Okamžitě jsme zastavili a udělali bezpečnostní opatření v rámci provozu. Vylezli jsme po žebříku k zaklíněnému řidiči a provedli základní kontrolu jeho stavu.

Zavolali jsme na linku 155 přes Aplikaci Záchranka a dál jsme fungovali v součinnosti s ostatními složkami IZS,

popisuje událost Martin Zádrapa z Krajského ředitelství policie Jihomoravského kra­je.

Na místo operátoři ZZS vyslali vrtulník a inspektora provozu. Mladý muž byl v kabině zaklíněný, hasiči jej vyprošťovali skoro hodinu. Pacient byl při vědomí, zdravotníci po celou dobu kontrolovali jeho životní funkce.

Po vyproštění mladého muže zdravotníci zaléčili a zafixovali do vakuové matrace. S poraněními středně těžkého charakteru jej letecky transportovali do Traumacentra Fakultní nemocnice v Brně – Bohunicích.

Součinnost všech složek byla klíčová, tohle fungovalo, jak mělo. Ale měl bych velkou prosbu. Někteří řidiči, kteří jeli v protisměru, zastavovali a natáčeli si nás. Způsobovalo to kolizní situace, bylo to opravdu nebezpečné.

Chtěl bych požádat o větší ohleduplnost, nebyl to jednoduchý zákrok, potřebovali jsme se soustředit na pomoc pacientovi a ne na to, abychom zabránili dalším případným zraněním,

říká inspektor provozu Lukáš Dvořáček.

Sdílet
Banner Recyklujte s hasiči 970