Sobota 19. října 2019, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Stimax.cz 970

Ve Frýdlantu proběhl Den IZS, k vidění byly ukázky vybavení a činnosti základních složek

Pátek třináctého rozhodně neodradil návštěvníky Dne IZS ve Frýdlantu, naopak, na náměstí T. G. Masaryka dorazila během dne spousta natěšených dětí a rodičů, základní i mateřské školy.

K vidění byly ukázky vybavení a činnosti složek IZS. Hasiči z Raspenavy vystavili např. cisternovou automobilovou stříkačku, která je určena pro přepravu hasičů, věcných prostředků požární ochrany a nádrží na hasiva (voda, pěnidlo). Prohlédnout si bylo možné také velitelský automobil, který je určený pro velící a řídící důstojníky. Hasiči předváděli ilustrační ukázku např. hašení oleje na pánvi, hašení malého domečku nebo vyprošťování osob z havarovaného automobilu.

Během celé akce bylo také možné navštívit stánek preventivně výchovné činnosti HZS Libereckého kraje, kde děti plnily úkoly, za které dostávaly drobné dárky. Procvičovaly si čísla tísňových linek, poznávaly uniformy záchranářů z magnetické sady.

Pracovaly s „domečkem rizik“, který v řezu objektem upozorňuje na nejrůznější nástrahy, se kterými se mohou v domácím prostředí setkat. Nově si mohly starší děti vyzkoušet na magnetické sadě hledání orientačních bodů v krajině, které jsou důležité pro správné a rychlé nahlášení mimořádné události na tísňovou linku. Jen během dopoledne se u preventivně výchovného stánku vystřídalo bezmála 400 lidí.

por. Bc. Lucie Hložková
tisková mluvčí
HZS Libereckého kraje
Sdílet
Banner Kobit THZ 970*150 OK