Neděle 5. července 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner ZHT OK

Ve Stanislavicích se poprvé konal první ročník netradičního FCT TFA, bojovalo v něm 35 závodníků

V sobotu 14. září 2019 proběhl na fotbalovém hřišti ve Stanislavicích první ročník netradičního FCT TFA Stanislavce. Místní sbor, který doposud navštěvoval a pořádal převážně soutěže v požárním útoku tak čelil nové výzvě a popral se s ní na výbornou.

Firefighter Complex Training je organizace zabývající se vzděláváním a přípravou hasičů a to jak v rovině fyzické, tak té vědomostní. Ve spolupráci s SDH Stanislavice se pustili do pořádání prvního TFA jak pro ně, tak pro místní jednotku a rozhodli se, že klasickou cestou tedy rozhodně nepůjdou.Na 35 závodníků a závodnic bylo připraveno několik kol, ve kterých se měnily jak překážky, tak systém, který je posune dále. Na muže čekaly celkem 4 kola. V základním kole bylo potřeba poprat se s časem a dostat se mezi 16 postupujících do vyřazovacích kol.

Vyřazovací kola byla celkem dvě a náhodným losem určila dvojice, které se na obměněné trati popraly mezi sebou o druhé vyřazovací kolo a stejným způsobem pak o finále. Ženy absolvovaly celkem tři kola a to základní, vyřazovací a finálové. Ve finále jsme tak měli možnost vidět 4 nejlepší muže a 4 nejlepší ženy. Všichni se opět poprali s tratí a bojovali o nejepší čas.

Divácky a atraktivní byl také fakt, že soutěžící až na finálové kolo startovali ve dvou drahách. Soutěžící se museli vypořádat například s dvoumetrovou bariérou, pneumatikou, figurínou, hammer boxem, ale nechyběly ani výstupy na schod či tažení a motání hadic.

Ve slunečném dni se s nástrahami tratě, času či se soupeřem poprali nejlépe tito závodníci a závodnice:

  1. Kateřina vodičková SDH Rokytnice nad Rokytnou
  2. Gabriela Martynková SDH Stanislavice

  3. Veronika Jonášová SDH Stanislavice


4. Lenka Pinkavová SDH Stanislavice

  1. Jaroslav Hanzel SDH Písečná
  2. Michal Dvořák VŠB TU-FBI Ostrava
  3. Tomáš Harag DHZ Nitrianské Rudno Slovensko
  4. Kamil Josepčuk JSDH Svitavy

Specialitou tohoto TFA byl také FCT Point neboli samostatně měřená překážka uvnitř prvního kola. Touto překážkou se stal hammer box a nejlépe se sním popral již zmíněný Jaroslav Hanzel za SDH Písečná, který svých 60 úderů odbouchal za 18,06 sec a stal se tak vítězem také na tomto měřeném úseku.

SDH Stanislavice a Firefighter Complex Training děkují všem, kteří se na této akci podíleli a zároveň bychom touto cestou chtěli poděkovat sponzorů, kteří přispěli ke konání této akce ať už finančně či věcnými cenami.

Jmenovitě se jedná o: Město Český Těšín, Stanislavice, Pizza Express, Archeopark Chotěbuz, Cordell Paracord shop, be-3d.cz, Restaurace da Capo, Petr Andráško (andras_editor), dotacenazateple­ni.cz, Bauer Poháry,Refrasil, Kohout Třinec.

Sdílet
Banner Dobráci sk