Pondělí 25. května 2020, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner hts jirny vole ne žádný slabý 970 OK

Platy příslušníků bezpečnostních sborů se zvýší o 1500 korun, částka bude připsána do tarifních tabulek

Od příštího roku vzrostou platy příslušníkům bezpečnostních sborů. Všichni si polepší o 1500 Kč měsíčně. Částka přitom bude připsána přímo do tarifů.

Ministerstvo vnitra připravuje návrh vládního nařízení, podle kterého se upraví základní tarify všech příslušníků bezpečnostních sborů. Nejvíce si tak polepší nováčci či řadoví policisté a hasiči, kteří nasazují životy při zajišťování naší bezpečnosti.

Například pro výjezdového hasiče nebo strojníka s praxí do 3 let znamená zvýšení platu o 1500 Kč nárůst přes 6 %. Pro ně je to dobrá motivace, nám to zase usnadní o trochu víc nábor nových příslušníků,

řekl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

Jak by měly nově tarify vypadat, si můžete prohlédnout v příloze. Připomínáme, že hasiči ve směnném provozu mají tarify zvýšeny o dalších 10 % – pozn. red.

Připravované nařízení vlády upraví základní tarify všech příslušníků bezpečnostních sborů tak, jak se dohodla v září letošního roku vláda.

Jde o služební příjmy příslušníků Policie ČR, Hasičského záchranného sboru, Celní správy, Vězeňské služby, Bezpečnostní informační služby, Úřadu pro zahraniční styky a informace a Generální inspekce bezpečnostních sborů, kteří jsou ve služebním poměru podle zákona o služebním poměru bezpečnostních sbo­rů.

Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations
Sdílet
Přiložené soubory
tarify_2020.pdf zobrazit online PDF 302 kB
Banner Fireport 970