Pondělí 25. května 2020, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner eurofire_tubus OK

Sedm jednotek hasičů likvidovalo požár rodinného domu v Čermné nad Orlicí, škoda je milion korun

V pátek 20. 9. 2019 odpoledne přijalo krajské operační a informační středisko hasičů tísňové volání s oznámením o požáru rodinného domu v katastru části Čermná nad Orlicí – Malá Čermná. Na místo události bylo vysláno postupně sedm jednotek požární ochrany.

Prvotním průzkumem, který museli hasiči provádět v dýchací technice, zjistili, že požárem byla zasažena kotelna domu, ale zároveň se plameny šířily už i po střeše. Prostory domu byly silně zakouřené.

Hasiči se následně rozdělili do průzkumných skupin, které mimo jiné prohledávaly objekt a zajišťovaly odvětrávání. Část objektu hasily jednotky z automobilového žebříku, na likvidaci požáru bylo nasazeno několik C proudů vody. Z objektu vynesli hasiči také dvě propanbutanové lahve, které venku ve vodě ochladili.

Požár dostaly jednotky pod kontrolu těsně po 15:30 hod. a likvidaci oznámil velitel zásahu v 17:19 hod. Při požáru nebyl nikdo z obyvatel domu zraněn, došlo však ke dvěma lehčím zraněním zasahujících hasičů.

Příčina vzniku události je předmětem vyšetřování. Škoda byla předběžně vyčíslena na jeden milion korun. Hodnoty, které se podařilo hasičům díky jejich zásahu uchránit, představují asi 3 miliony korun. Místo zásahu si po likvidaci požáru převzali majitelé, na požářišti zůstala do rána na dohlídku dobrovolná jednotka z Čermné nad Orlicí.

Při požáru zasahovali profesionální hasiči ze stanic Rychnov nad Kněžnou a Hradec Králové a JSDH Borohrádek, Čermná nad Orlicí, Kostelec nad Orlicí, Častolovice a Týniště nad Orlicí.

por. Mgr. Martina Götzová
tisková mluvčí
HZS Královéhradec­kého kraje
Sdílet
Banner MIBAG_2012 OK