Sobota 18. ledna 2020, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner zeka 970 OK

130. narozeniny oslavili hasiči obce Vojnův Městec novou vlajkou a dopravním automobilem

Příjemné slunečné počasí a dobrá nálada provázely Oslavy výročí 130 let od založení Sboru dobrovolných hasičů ve Vojnově Městci.

V sobotu 21. září 2019 jsme na prostranství u hasičské zbrojnice přivítali významné hosty z hasičských sborů z okolí i z vedení SHČMS. Zavítal mezi nás i starosta SHČMS Jan Slámečka, za žďárské okresní sdružení jsme měli tu čest přivítat starostu Milana Gamboše a velitele Jiřího Vališe a pozvání přijal i předseda bezpečnostního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu České Republiky Radek Koten.

Ke 130. narozeninám jsme dostali dva krásné dárky. Tím prvním, jehož pořízení bylo k tak významnému výročí více než nutné, je slavnostní vyšívaná vlajka SDH Vojnův Městec.

V motivech zobrazených na praporu se prolíná historie se současností, je zde vyjádřena příslušnost k České Republice a k Vojnovu Městci, souznění s přírodou i hrdost na hasičskou jednotu.

Druhým dárkem bylo dovybavení zásahové jednotky vojnoměsteckých hasičů dopravním automobilem Volkswagen Transporter, který dosud v jednotce chyběl.

Devítimístné vozidlo bylo zakoupeno z dotace městysem Vojnův Městec z programu IROP, jedná se o verzi 4×4 a je plně vybaveno pro zásahovou činnost dle vyhlášky. Jeho pořizovací cena je cca 1 200 000 Kč.

Po slavnostním nástupu, projevech hostů i představitelů našeho sboru byly oba nové symboly vojnoměsteckého hasičstva slavnostně požehnány a volná zábava mohla začít.

K poslechu i tanci hrála kapela Hroši a Půlrock ze Škrdlovic, o občerstvení se postarali městečtí hasiči a tak jak to má být, slavilo se do pozdních nočních hodin. Nálada byla opravdu skvělá!

Všem, kteří se podíleli na přípravě oslav, patří upřímný dík.

Hana Marková, jednatelka sboru
Sdílet
Banner Partner: Nordex 970x150 Dafo OK