Pondělí 1. června 2020, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Partner & VIP: Pavliš a Hartmann 970x150 Proudnice C52

K požáru střechy rodinného domku v Rapotíně na Šumpersku vyjely čtyři jednotky

Čtyři jednotky hasičů se v brzkých ranních hodinách soboty 12. 10. 2019 podílely na likvidaci požáru střechy rodinného domku v Rapotíně na Šumpersku.

V tísňovém hovoru (01:05) oznamovatel popsal situaci na místě, slovně dokreslenou o viditelných plamenech ze střechy na rodinném domku poblíž místního autoservisu.

Operační středisko HZS Olomouckého kraje k pomoci vyslalo profesionální jednotku požární stanice Šumperk, posílenou o jednotky dobrovolných hasičů Rapotín, Velké Losiny a Petrov na Desnou.

Z pohledu zásahu hasičů se jednalo o náročnou několikahodinovou situaci vyžadující téměř nepřetržitě činnost hasičů v dýchací technice. Jednotkám se podařilo požár v poměrně krátké čase rychle lokalizovat.

Následující hodiny pokračovalo důkladné dohašování menších ohnisek a postupné rozebírání vyhořelé střešní konstrukce. Při likvidace požáru byla rovněž využita výšková technika.

Během požáru se naštěstí nikdo nezranil, všichni obyvatelé se včas dostali do bezpečí. Co stojí za příčinou vzniku požáru je aktuálně v šetření.

Výši škody majitel předběžně odhadl na dva miliony korun.

Zdeněk Hošák
tiskový mluvčí
HZS Olomouckého kraje
Sdílet
Banner MIBAG_2012 OK