Pondělí 1. června 2020, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Stimax.cz 970

Šest hodin komplikovala dopravu nehoda kamionu na hlavním tahu z Brna na Svitavy

Celé odpoledne 12. října 2019 byla uzavřena silnice I/43 mezi odbočkami na Krhov a Drnovice. Po nehodě zůstal kamion ležet na boku a strhl přitom vedení vysokého napětí. Obyvatelé tří obcí zůstali bez elektrické energie až do večera.

Do katastru obce Voděrady vyrazily po čtrnácté hodině celkem čtyři profesionální jednotky hasičů. Na silnici I/43 havaroval kamion. Sjel mimo komunikaci, narazil do sloupu vysokého napětí a zůstal převrácený na bok.

Hasiči zajistili místo nehody, aby nedošlo k úrazu elektrickým proudem. Nezraněný řidič kamionu byl již mimo kabinu. Uzavřeli jsme silnici a počkali na příjezd pohotovostní služby. Utěsnili nádrž s AdBlue, aby neunikala a zabezpečili vozidlo proti případnému vzniku požáru.

Policisté zadokumentovali místo nehody. Poté nastoupili opraváři elektrického vedení a specializovaná odtahová služba. Energetici postavili nový sloup a natáhli vodiče. Odtahová služba pomocí vyprošťovacích speciálů a jeřábu vyprostila kamion zpět na komunikaci.

Po odtažení kamionu byl obnoven provoz na silnici ve dvacet hodin. Energetici obnovili dodávku elektrické energie do Jabloňan, Krhova a Obory krátce po dvacáté první hodině.

U události zasahovali hasiči ze stanic Boskovice, Kunštát a speciální technika ze stanic Blanska a Brno-Lidická.

por. Bc. Jan Dvořák
HZS Jihomoravského kraje
Sdílet
Banner VIP: Vochoc 970x150 OK