Středa 20. listopadu 2019, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Dobráci sk

Nákladní auto se při pádu ze svahu na silnici z Karlových Varů převrátilo na střechu

Nákladní auto převážející štěrk havarovalo v úterý dopoledne na silnici I/20 u odbočky na Kfely u Horního Slavkova. Provoz na silnici z Karlových Varů na Plzeň byl kvůli nehodě zcela zastavený, kvůli složitému vyproštění vozidla trvala uzávěra sedm hodin.

Na místo nehody vyjely tři jednotky hasičů. Na místě hasiči zjistili, že nákladní auto sjelo ze silnice, spadlo ze svahu a převrácené na střechu zůstalo ležet pod mostem na břehu řeky Teplá. Ze zcela zdemolované kabiny dokázal řidič vylézt sám, zraněného muže si převzala záchranná služba.

Hasiči začali ihned řešit únik provozních kapalin z poškozené palivové nádrže auta, kdy hrozil únik do vodního toku. Vytékající palivo začali jímat do přinesených nádob, zároveň začali přečerpávat obsah palivové nádrže a z preventivních důvodů rovněž dál po proudu řeky instalovali na hladinu nornou stěnu.

Pro vyproštění bylo nutné na místo povolat jeřáb, hasiči museli odřezat část dřevin, aby bylo vůbec možné se k havarovanému auto dostat. Vyproštění auta trvalo až do večerních hodin, po převrácení auta a naložení jeřábem na přistavený odtah ještě hasiči hydraulickými nástroji odstranili poškozené části kabiny, aby při převozu neohrožovali okolí. Příčinu nehody zjišťuje policie.

Sdílet
Banner Recyklujte s hasiči 970