Čtvrtek 21. listopadu 2019, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Agrotec 970x150 OK

Výbuch poškodil soukromý objekt v obci Perná na Břeclavsku, dva lidé se zranili

Policisté dne 23. října 2019 v dopoledních hodinách přijali oznámení, že v soukromém objektu v obci Perná došlo k výbuchu. Na místo okamžitě vyjely všechny složky IZS. Výjezdová skupina služby kriminální policie a vyšetřování si případ převzala.

Spolu s vyšetřovatelem hasičů budou policisté zjišťovat příčinu výbuchu. Kriminalistický technik provedl ohledání a další úkony se budou provádět až po zajištění objektu.

K události postupně vyjelo osm jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů, které na místě průzkumem zjistily, že se zde nachází dvě zraněné osoby, objekt hoří a je staticky narušen.

Hasiči objekt odpojili od elektrické energie a proti plamenům nasadili vodní proud. Po uhašení požáru rozhodl velitel zásahu o nutnosti stabilizace poškozeného objektu.

Na místo tak byl povolán statik a dále síly a prostředky určené ke stabilizaci objektu z brněnských stanic Lidická a Líšeň. Jednotky objekt pomocí výdřevy a dalšího vybavení zabezpečily a svoji činnost zde ukončily krátce po patnácté hodině,

uvedli jihomoravští hasiči.

Na místě nyní zasahují hasiči, kteří zajišťují budovu proti další destrukci. Vzniklá škoda se odhadem dostala na částku přesahující 2 miliony korun.

K případu lze doplnit, že při výbuchu byli zraněni dva lidé, kteří byli převezeni záchrannou službou do nemocnice.

por. Mgr. Kamila Haraštová
Policie ČR
HZS Jihomoravského kraje
Sdílet
Banner hasičskávyzbrojna 970 OK