Sobota 4. července 2020, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner VIP: Devold 970x150 OK

Dobrovolní hasiči z Velké Bystřice jsou ve sběru starých spotřebičů nejaktivnější v Olomouckém kraji

Dobrovolní hasiči z Olomouckého kraje významně pomáhají se sběrem a recyklací vysloužilých spotřebičů, čímž přispívají k ochraně životního prostředí.

Od roku 2011 jich kolektivnímu systému Elektrowin v rámci projektu Recyklujte s hasiči předali na 52 625 kusů. Nejúspěšnějším sborem zaregistrovaným v projektu byl ten z Velké Bystřice.

Na první desítku dále dosáhly SDH Kostelec na Hané, SDH Třeština, SDH Tršice, SDH Dolany, SDH Lukavice, SDH Němčice nad Hanou, SDH Dřevohostice, SDH Otaslavice a SDH Brodek u Prostějova. Hasiči v Olomouckém kraji uskutečnili za devět let fungování projektu 1113 svozů vysbíraných spotřebičů a na odměnách od Elektrowinu za to získali necelých tři a půl milionu korun.

O naší účasti v projektu rozhodla snaha podílet se na zlepšení životního prostředí a zajištěním zpětného odběru starých elektrozařízení.

Příjem ze sběru elektrozařízení nám významně pomáhá při zajištění naší činnosti.

potvrzuje zástupce vítězného sboru Jiří Čepelák.

Sběr vysloužilých elektrozařízení hasiči z Velké Bystřice vyhlašují 2× do roka. Dobrovolní hasiči jsou v rámci spolkových činností významnými organizátory obecního dění. Mládež se taktéž zapojuje a pomáhá při sběru elektroodpadu.

Sbor ve Velké Bystřici má v současnosti 55 členů, aktivní je zejména jeho zásahová jednotka. Zapojit se do projektu Recyklujte s hasiči doporučují jeho zástupci i kolegům z dalších obcí.

Sbory dobrovolných hasičů působí skoro ve všech obcích ČR a jsou občany vnímány jako spolek, který se stará o bezpečnost, kulturu a sportovní vyžití v obci, na svou činnost si ale vždy musely finanční prostředky obstarat, jednou možností byl přitom i sběr šrotu.

Chráníme nejen občany, ale i životní prostředí. Proto chceme projekt i nadále podporovat.

připomíná Jan Aulický, ředitel kanceláře Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.

ELEKTROWIN a.s. je největším kolektivním systémem zaměřeným na zpětný odběr vysloužilých elektrospotřebičů v České republice. Společnost zajišťuje sběr, zpracování, využití a odstranění nefunkčních elektrozařízení a elektroodpadu.

Od svého založení v roce 2005 již zrecyklovala více než 25 000 000 vy­řazených elektrospotřebičů o celkové hmotnosti 400 000 tun. Zajišťuje plnění povinností výrobců a dovozců všech skupin elektrozařízení.

Společnost je nezisková, jejími akcionáři jsou přední výrobci velkých a malých domácích spotřebičů. Sběrnou síť tvoří více než 14 000 sběrných míst po celé České republice.

Více informací naleznete na www.elektrowin.cz.

Sdílet
Banner VIP: Vochoc 970x150 OK