Úterý 14. července 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Dobráci sk

Dobrovolní hasiči z Nového Města nad Metují jsou ve sběru starých spotřebičů nejaktivnější v Královéhradec­kém kraji

Dobrovolní hasiči z Královéhradeckého kraje významně pomáhají se sběrem a recyklací vysloužilých spotřebičů, čímž přispívají k ochraně životního prostředí. Od roku 2011 jich kolektivnímu systému Elektrowin v rámci projektu Recyklujte s hasiči předali na 47 295 kusů.

Nejúspěšnějším sborem zaregistrovaným v projektu byl ten z Nového Města nad Metují.

Na první desítku dále dosáhly SDH Žacléř, SHD Jaroměř, SDH Smidary, SDH Radvanice, SDH Bílsko u Hořic, SDH Staré Smrkovice, SDH Záhornice, SDH Lejšovka a SDH Borohrádek.

Hasiči v Královéhradeckém kraji uskutečnili za devět let fungování projektu 1239 svozů vysbíraných spotřebičů a na odměnách od Elektrowinu za to získali přes tři miliony korun.

O naší účasti v projektu rozhodla snaha podílet se na zlepšení životního prostředí, ekologie a získat nějaké finanční prostředky pro náš sbor.

Příjem ze sběru elektrozařízení nám významně pomáhá při zajištění naší činnosti,

potvrzuje zástupce vítězného sboru Petr Fanta.

Sběr vysloužilých elektrozařízení hasiči z Nového Města nad Metují vyhlašují 2× ročně. Mládež SDH je taktéž zapojena do tohoto projektu, a to tak, že roznáší letáky do domácností.

Sbor ve Velké Bystřici má v současnosti 150 členů, aktivní je zejména jeho zásahová jednotka. Zapojit se do projektu Recyklujte s hasiči doporučují jeho zástupci i kolegům z dalších obcí.


Sbory dobrovolných hasičů působí skoro ve všech obcích ČR a jsou občany vnímány jako spolek, který se stará o bezpečnost, kulturu a sportovní vyžití v obci, na svou činnost si ale vždy musely finanční prostředky obstarat, jednou možností byl přitom i sběr šrotu.

Chráníme nejen občany, ale i životní prostředí. Proto chceme projekt i nadále podporovat.

připomíná Jan Aulický, ředitel kanceláře Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.

ELEKTROWIN a.s. je největším kolektivním systémem zaměřeným na zpětný odběr vysloužilých elektrospotřebičů v České republice. Společnost zajišťuje sběr, zpracování, využití a odstranění nefunkčních elektrozařízení a elektroodpadu.

Od svého založení v roce 2005 již zrecyklovala více než 25 000 000 vy­řazených elektrospotřebičů o celkové hmotnosti 400 000 tun. Zajišťuje plnění povinností výrobců a dovozců všech skupin elektrozařízení.

Společnost je nezisková, jejími akcionáři jsou přední výrobci velkých a malých domácích spotřebičů. Sběrnou síť tvoří více než 14 000 sběrných míst po celé České republice.

Více informací naleznete na www.elektrowin.cz.

Sdílet
Banner MEVA OK