Středa 29. ledna 2020, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner MEVA OK

Dobrovolní hasiči z Chotýžan jsou ve sběru starých spotřebičů nejaktivnější ve Středočeském kraji

Dobrovolní hasiči ze Středočeského kraje významně pomáhají se sběrem a recyklací vysloužilých spotřebičů, čímž přispívají k ochraně životního prostředí. Od roku 2011 jich kolektivnímu systému Elektrowin v rámci projektu Recyklujte s hasiči předali na 94 720 kusů.

Nejúspěšnějším sborem zaregistrovaným v projektu byl ten z Chotýžan v okrese Benešov.

Na první desítku dále dosáhly SDH Zlonice, SDH Křinec, SDH Kostelec nad Černými Lesy, SDH Lužná, SDH Rožďalovice, SDH Brandýsek, SDH Slapy nad Vltavou, SDH Chrášťany a SDH Černošice-Mokropsy.

Hasiči ve Středočeském kraji uskutečnili za devět let fungování projektu 2 618 svozů vysbíraných spotřebičů a na odměnách od Elektrowinu za to získali přes dva miliony korun.

Rozhodli jsme se vzhledem k tomu, že obec nemá sběrný dvůr a zbytečně se platilo za likvidaci elektro odpadu odpadové firmě.

Velice nám to pomáhá např. zakoupením nových sportovních souprav a triček pro kolektiv mladých hasičů a sportovní jednotku sboru. Financování kulturních a sportovních akcí,

potvrzuje důvod účasti v programu zástupce vítězného sboru Bohuslav Kopáč.

Sběr hasiči z Chotýžan vyhlašují pravidelně.

Jednou do roka máme velký sběr železného šrotu a elektrospotřebičů. Ve spolupráci s obecním úřadem jsme zřídili místo pro odkládání nepotřebných elektro spotřebičů a lidé sami odvážejí nepotřebné spotřebiče na toto místo.

S obcí spolupracujeme 2× do roka na sběru nebezpečného a objemného odpadu. Mladá generace nám pomáhá při sběru,

popisuje Kopáč.

Sbor v Leskovci nad Moravicí má v současnosti 92 členů, aktivní je i jeho sportovní jednotka. Zapojit se do projektu Recyklujte s hasiči doporučují jeho zástupci i kolegům z dalších obcí a sběr odpadu považují za velký finanční přínos pro sbor na různé aktivity, kdy nemusí zatěžovat rozpočet obce.


Sbory dobrovolných hasičů působí skoro ve všech obcích ČR a jsou občany vnímány jako spolek, který se stará o bezpečnost, kulturu a sportovní vyžití v obci, na svou činnost si ale vždy musely finanční prostředky obstarat, jednou možností byl přitom i sběr šrotu.

Chráníme nejen občany, ale i životní prostředí. Proto chceme projekt i nadále podporovat.

připomíná Jan Aulický, ředitel kanceláře Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.

ELEKTROWIN a.s. je největším kolektivním systémem zaměřeným na zpětný odběr vysloužilých elektrospotřebičů v České republice. Společnost zajišťuje sběr, zpracování, využití a odstranění nefunkčních elektrozařízení a elektroodpadu.

Od svého založení v roce 2005 již zrecyklovala více než 25 000 000 vy­řazených elektrospotřebičů o celkové hmotnosti 400 000 tun. Zajišťuje plnění povinností výrobců a dovozců všech skupin elektrozařízení.

Společnost je nezisková, jejími akcionáři jsou přední výrobci velkých a malých domácích spotřebičů. Sběrnou síť tvoří více než 14 000 sběrných míst po celé České republice.

Více informací naleznete na www.elektrowin.cz.

Sdílet
Banner MIBAG_2012 OK