Sobota 23. října 2021, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Češky dokázaly, že patří k evropské špičce v závodech Firefighter Combat Challenge

Předposlední zářijový víkend roku 2019 se ve slovinském Bledu konalo Mistrovství Evropy ve Firefighter Combat Challenge. Této soutěže se účastnila početná skupina z České republiky, jejíž součástí byly i tři ženy – Hanina Havlíčková, Pavlína Havlenová a Tereza Tmejová. Všechny tři si domu odvezly hned několik medailí.

Pátek 20. září

První den byl ve znamení kvalifikací štafet. Vzhledem k tomu, že ženských štafet nebylo velké množství, neprobíhaly vyřazovací kola, jako tomu bývá u mužských štafet. Nejrychlejší ženskou štafetou byla Eurepean firefighthers, jejíž součástí byly Hanina s Pavlínou.

Toto složení si z loňského Mistrovství světa v americkém Sacramentu odvezlo stříbro. Druhé místo obsadila štafeta Euro impro-mix, jejímž členem byla Tereza.

Sobota 21. září

Druhý den byl pro některé závodníky tím nejnáročnějším. Čekalo je celodenní závodění. Nejdříve byla na programu kvalifikace kategorie Individual. Ze 17 startujících závodnic jich na Mistrovství postupovalo jen deset.

Všem třem Češkám se podařilo zaběhnout vynikající časy. Jediná závodnice, která je svým výkonem dokázala překonat byla profesionální hasička May Tommervold z Norska. Za ní skončila Tereza. Třetí místo získala Pavlína a na čtvrtém místě se umístila Hanina.

Ve zbytku dne probíhal závod tandemů, kde se všechny tři účastnily jak ženského tandemu, tak tandemu mix. I přes únavu a hektické rozmístění na startovce, kdy mezi jednotlivými starty měly jen několik minut na odpočinek, se jim podařilo získat několik medailí.

V ženském tandemu obsadily Hanina s Terezou druhé místo. V opravdu těsné závěsu za nimi byla Pavlína se slovinskou závodnicí Lucijou Gruber. Kategorie tandem mix byla nabytá opravdu silnou konkurencí. Výkony na předních místech byly velmi vyrovnané a každá chyba stála cenné sekundy.

I tak se Pavlíně, se slovinským závodníkem Patrikem Štefelinem, podařilo získat bronzovou medaili. Hanina se Sebastianem Vovkem ze Slovinska obsadili čtvrté místo. Jediný ryze český tandem, ve složení Tereza a Petr Moleš, skončil na sedmém místě.

Neděle 22. září

Poslední den se konalo samotné Mistrovství Evropy. Po náročné sobotě čekal holky pouze individuální závod. A opět se jim dařilo. Všechny si dokázaly vylepšit své osobní rekordy.

Stejně, jako tomu bylo u kvalifikace, se našla pouze jedna žena z celé Evropy, která je dokázala porazit. A tak si Tereza domu odvezla další stříbrnou medaili. Za ní se tentokrát umístila Hanina. A čtvrté místo obsadila Pavlína. Nutno podotknout, že jejich výkony bylo opravdu vyrovnané a za jejich časy by nemuseli stydět ani někteří muži.

Ve zbytku dne už mohla děvčata zaslouženě odpočívat a fandit ostatním závodníkům z České republiky, na které ještě čekalo finále štafet.

Tereza Tmejová
Sdílet