Středa 22. ledna 2020, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner hts jirny vole ne žádný slabý 970 OK

Noční požár ve Skuhrově nad Bělou zničil autodílnu, škoda byla vyčíslena na čtyři miliony korun

Hlášení o požáru objektu autodílny v katastru části Skuhrov nad Bělou – Hraštice přijalo krajské operační a informační středisko HZS Královéhradeckého kraje ve středu 6. listopadu 2019, sedmnáct minut po půlnoci. Na místo události byly ihned vyslány jednotky požární ochrany, byl také vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

Při příjezdu hasičů na místo události byl už objekt celý v plamenech. Jednotky zahájily hasební zásah, který prováděly zvenčí dílny a soustředily se také na ochranu okolních budov. Velitel zásahu nechal zřídit dva bojové úseky, z každé strany objektu byly nasazeny tři vodní proudy.

Zasahující hasiči prováděli zásah pouze zvenku, a to z bezpečné vzdálenosti. Pohyb uvnitř hořící budovy byl pro hasiče velmi nebezpečný. V místě se totiž nacházely tlakové lahve, hrozilo zhroucení střešní konstrukce a hasiči neměli dostatek informací o tom, jaké další nebezpečné materiály mohou v dílně být.

Následně se hasičům podařilo požár ohraničit, aby se dál nešířil, a v 01:42 hod. oznámil velitel zásahu lokalizaci.

Vedle požárem zasažené autodílny se nachází penzion, ve kterém byla v tu chvíli asi dvacítka lidí. Všichni se dostali v pořádku ven mimo budovu. Penzion se podařilo před požárem jednotkám uchránit a lidé se mohli vrátit zpět. Na místě zůstaly do rána dvě jednotky hasičů, které stále dohašovaly ohniska požáru.

Příčina vzniku požáru je předmětem vyšetřování. Vyšetřovatel hasičů povolal na dnešní ráno na požářiště specialisty přes elektro z Institutu ochrany obyvatelstva HZS ČR, spolupracuje také s policisty.

Jednotkám požární ochrany se podařilo uchránit hodnoty představující odhadem pět milionů korun. Výše škody, kterou plameny napáchaly, pak byla předběžně odhadnuta na čtyři miliony korun. Požár poškodil nejen vybavení autodílny a budovu samotnou, ale uvnitř byla také dvě vozidla.

U požáru zasahovali profesionální hasiči ze stanice Rychnov nad Kněžnou, HZSP Škoda Kvasiny, JSDH Skuhrov nad Bělou, Dobré, Lukavice, Solnice a zálohu na stanici drželi dobrovolní hasiči z Rychnova nad Kněžnou.

6. 11. 2019 13:30

Hasiči jsou po požáru ve Skuhrově nad Bělou, části Hraštice stále na místě. V ranních a dopoledních hodinách ještě dohašovaly jednotky ohniska požáru a byly nápomocny vyšetřovatelům. Následně si velitel zásahu vyžádal posilové jednotky.

Na místo tak jela výšková technika – automobilový žebřík ze stanice Rychnov nad Kněžnou, technický kontejner z centrální stanice Hradec Králové a technický kontejner s výbavou pro stabilizaci budov ze stanice Trutnov.

Hasiči nyní pracují na stabilizaci stropu v požárem zasaženém objektu, aby se zde mohli vyšetřovatelé bezpečně pohybovat.

7. 11. 2019

Po nočním požáru zůstali hasiči na místě události až do večerních hodin, celý zásah od ohlášení události do odjezdu jednotek požární ochrany tak trval více než 17 hodin. V průběhu dne stabilizovali hasiči stropy požárem zasažené budovy, aby mohli vyšetřovatelé provést bezpečně ohledání požářiště.

Po setmění nasvěcovaly jednotky místo události. Ještě po 17. hodině dohašovali hasiči některé trámy a následně bylo místo zásahu předáno po závěrečné kontrole termokamerou majiteli. Na dohlídku zůstala do půlnoci místní dobrovolná jednotka.

por. Mgr. Martina Götzová
tisková mluvčí
HZS Královéhradec­kého kraje
Sdílet
Banner MEVA OK