Úterý 7. července 2020, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Eurofire termokamera

Požár chalupy v Jesenném na Semilsku likvidovali hasiči z druhého stupně požárního poplachu

Jednotky druhého stupně požárního poplachu 10. listopadu 2019 krátce před osmou hodinou večerní vyjížděly k požáru chalupy v Jesenném na Semilsku.

Po příjezdu hasičů na místo bylo prvotním průzkumem zjištěno, že zasažena je již 1/3 střechy chalupy. V té době se v objektu nikdo nenacházel. Hasiči nasadili k likvidaci požáru tři vodní proudy a vysokotlaké zařízení Cobra.

Pro doplnění hasební látky velitel zásahu zřídil čerpací stanoviště na místním koupališti, kde byla hasební látka dálkovou dopravou vedena do cisteren. Po zdolání plamenného hoření následovalo rozebírání jednotlivých částí střechy, která byla zasažena jak v předním, tak i zadním štítu střechy.

Kvůli velmi silnému zakouření hasiči po celou dobu zasahovali v dýchací technice. Lokalizace byla z místa události nahlášena ve 20:14 hodin. Kompletně zlikvidovat požár se hasičům podařilo ve 21:48 hodin.

Během zásahu došlo k lehčímu zranění jednoho ze zasahujících dobrovolných hasičů, který si při slézání ze střechy poranil nohu, k ošetření ho převzali zdravotníci ze zdravotní záchranné služby. K odvětrání zakouřených prostor nasadily zasahující jednotky přetlakovou ventilaci a pomocí termokamery vyhledávaly skrytá ohniska požáru, která následně také dohašovaly.

Příčina události a výše škody se v tuto chvíli vyšetřuje. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze Semil a jednotky JSDH Vysoké nad Jizerou, Jesenný a Zlatá Olešnice.

por. Bc. Lucie Hložková
tisková mluvčí
HZS Libereckého kraje
Sdílet
Banner Fireport 970