Neděle 5. července 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Hagemann OK

Nehoda autobusu a nákladního auta na Mělnicku si vyžádala život jedné osoby

Ve čtvrtek 14. listopadu 2019 několik minut po půl druhé odpoledne přijala tísňová linka HZS Středočeského kraje informaci o vážné dopravní nehodě, při které na silnici číslo 16 ze Slaného do Mělníka kousek před dálnicí D8 v místě přemostění staré teplické silnice u Nové Vsi narazil autobus do nákladního vozidla.

Operační důstojník na místo vyslal profesionální hasiče z Kralup nad Vltavou, Mělníka a Slaného a také podnikovou jednotku AERO Vodochody AEROSPACE a.s. Po příjezdu první jednotky k nehodě bylo upřesněno, že jde o zadní náraz zájezdového autobusu s mladými studenty do nákladního automobilu, který převážel lešenářské trubky, a na místě je více zraněných.

Dalším průzkumem bylo zjištěno, že většina cestujících už autobus opustila, ale uvnitř zůstaly dvě zaklíněné osoby, přičemž jedna nejevila známky života.

Zraněného řidiče následně hasiči vyprostili a předali do péče zdravotnické záchranné služby, která pak muže převezla do vinohradské nemocnice v Praze. Dále hasiči pomáhali při ošetřování zraněných osob.

Z celkového počtu 46 nezletilých osob se jich 9 lehce zranilo. Ty postupně odvážela zdravotnická záchranná služba do dalších pražských nemocnic, zraněnou ženu z pedagogického doprovodu do nemocnice v Mělníku. Pro nezraněné osoby byl na místo vyslán ze slánské stanice evakuační autobus, ve kterém jim byl poskytnut tepelný komfort a i následná posttraumatic­ká péče.

Po zadokumentování nehody kriminální policii hasiči vyprostili zesnulou osobu a následně uklidili vozovku. Po celou dobu zásahu byla komunikace zcela uzavřena, zprůjezdnit se jí podařilo až po osmnácté hodině.

nprap. Petr Svoboda
HZS Středočeského kraje
Sdílet
Banner VIP: Vochoc 970x150 OK