Čtvrtek 2. července 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Partner: Nordex 970x150 Dafo OK

U obce Janová na Vsetínsku havaroval osobní automobil, několikrát se převrátil přes střechu

Dne 19. 11. 2019 v 19:15 hodin přijalo krajské operační středisko hasičů informaci o dopravní nehodě jednoho osobního vozu u obce Janová na Vsetínsku. K události byla okamžitě vyslána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Vsetín se dvěma zásahovými vozy.

Na místo se hasiči dostavili do pěti minut. Jak bylo prvotním průzkumem zjištěno, došlo zde k havárii jednoho osobního vozu značky Škoda, který se při nehodě několikrát převrátil přes střechu a skončil na boku mimo komunikaci.

Řidič vozu i spolujezdec utrpěli zranění, ale v době příjezdu hasičů se již nacházeli mimo vrak v péči zdravotnické záchranné služby a nebylo tak nutné jejich vyproštění. Po prvotním ošetření byli oba odvezeni do nemocnice.

Hasiči zajistili vrak vozu proti nebezpečí vzniku požáru a zkontrolovali únik provozních kapalin, který se nepotvrdil. Na žádost policie jednotka po dobu vyšetřování nehody nasvětlila místo události a jedna z posádek se s cisternou vrátila zpět na základnu. K události se dostavili také rodinní příslušníci jednoho ze zraněných, kterým hasiči poskytli posttraumatic­kou péči.

Po ukončení dokumentace místa policií byl vůz vytažen a naložen na odtahovou službu a krátce před desátou hodinou večerní se hasiči vrátili zpět na stanici.

kpt. Ing. Pavel Řezníček
HZS Zlínského kraje
Sdílet
Banner VIP: Vochoc 970x150 OK