Středa 11. prosince 2019, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Agrotec 970x150 OK

Na rozhledně Cibulka u Oloví na Sokolovsku cvičili hasiči záchranu osob se zdravotními problémy

Dvě osoby se zdravotními problémy na vyhlídkovém ochozu rozhledny Cibulka u Oloví. Takové hlášení přijali hasiči na tísňovou linku v pondělí dopoledne.

Když hasiči vyjížděli na místo události, tak ještě nevěděli, že se jedná o připravené cvičení s tématem záchrany osob z výšky s použitím lezecké techniky. Třicetimetrová rozhledna na vrcholu Šibeničního vrchu byla v době příjezdu hasičů na místo zahalena v mlze.

První byla u rozhledny místní jednotka z Oloví, která provedla průzkum a zjistila, že nahoře jsou skutečně dvě osoby. Jedna při vědomí, pouze dezorientovaná a v šoku, druhá v bezvědomí.

Hasiči doprovodili jednoho z turistů po točitém schodišti dolů na zem, druhého zraněného nebylo možné úzkým schodištěm dostat z ochozu, bylo zřejmé, že jediný způsob je na lanech.

Po dojetí lezecké skupiny hasičů ze stanice Cheb byl připraven lezecký transport v nosítkách. Ještě před uložením do nosítek hasiči zajistili maximální možný teplotní komfort osobě v bezvědomí, poté už byla nosítka spuštěna z ochozu na pevnou zem.

Cvičení bylo po úspěšné záchraně ukončeno krátkým vyhodnocením a průzkumem případných dalších přístupových cest k rozhledně.

Sdílet
Banner Partner & VIP: Pavliš a Hartmann 970x150 #1 Hadice bílá