Neděle 5. července 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner VIP: Vochoc 970x150 OK

Požár skládky u Čížkovic – Želechovic na Litoměřicku likvidují hasiči z několika jednotek

Šest hasičských jednotek vyjelo 1. prosince 2019 kolem půl osmé ráno k požáru skládky komunálního odpadu u Čížkovic – Želechovic na Litoměřicku. Hoří na ploše 50×50 m, zasahuje 32 hasičů. Skládka je rozhrabávána a prolévána vodou.

Na místě je rypadlo ze Záchranného útvaru HZS z Jihlavy. Skládka je rozhrabávána a prolévána vodou. Na místo je povolán bagr z Jihlavy na rozhrabávání odpadu. Požár se zatím nepodařilo lokalizovat, Na místo byla povolána další těžká technika.

2. 12. 2019

Zásah u požáru komunálního odpadu na skládce u Želechovic – Siřejovic pokračuje. Odpad je rozhrnován nakladačem a buldozerem. Hasiči jej prolévají vodou. Na místo byl vyžádán měřící vůz na měření látek v ovzduší.

Povolaná Laboratoř HZS Třemošná provedla měření koncentrací v přilehlých oblastech, naměřeno bylo pouze stopové množství škodlivin, nejsou potřeba zvláštní opatření, přilehlým obcím se doporučuje nevětrat.

3. 12. 2019

Na skládce komunálního odpadu u Siřejovic zasahuje nyní 21 jednotek 73 hasičů. Prolévání a rozhrabávání odpadu bude trvat dnes do 19:00. Hromadu proměří termokamera. Na noc bude ponechána jedna jednotka jako dozor. Pokud bude vše v pořádku. Firma by měla zítra odpad zavážet zeminou.

4. 12. 2019

Na skládce u Siřejovic byl požár včera v 17:17 lokalizován a dnes v 7:09 byla nahlášena likvidace. V 7:51 bylo ale nalezeno skryté ohnisko, takže probíhaly dohašovací práce.

V 10:26 bylo místo zásahu předáno majiteli skládky. Ten si na případné další likvidační práce zajistí na vlastní náklady dvě dobrovolné jednotky.

Foto: Pavel Pech
por. Ing. Lukáš Marvan
komisař – tiskový mluvčí
HZS Ústeckého kraje
Sdílet
Banner Recyklujte s hasiči 970