Pondělí 27. ledna 2020, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner mototruck OK

Požár zcela zničil stodolu v Chyňavě, hasiči nasadili D proudy a hasicí hřeby

V pondělí 2. prosince krátce po dvaadvacáté hodině přijalo operační středisko středočeských hasičů oznámení o požáru samostatně stojící stodoly v Chyňavě na Berounsku.

Už při prvotním ohlášení bylo uvedeno, že stodola o půdorysu 6×10 metrů je celá v plamenech. Proto operační důstojník vyslal na místo profesionální hasiče ze stanice Beroun a dobrovolné hasiče obcí Chyňava, Lhota, Železná a Hýskov.

Po příjezdu k události bylo průzkumem zjištěno, že kromě stodoly požár zachvátil také osobní automobily, které byly zaparkované uvnitř. Oheň poničil pět vozidel, jedno hasiči v průběhu zásahu vytlačili mimo objekt.

Postupně bylo k likvidaci nasazeno pět D proudů, jeden monitor a také hasicí hřeb, na dohašení osobních automobilů pak hasiči použili speciální pěnotvorné zařízení PRO/pak. Jednotky tak ke zdolání požáru využily téměř všechny prostředky k hašení, které měly na místě.

Těsně před třiadvacátou hodinou nahlásil velitel zásahu lokalizaci – oheň byl pod kontrolou a dále se nešířil. Místní jednotce Chyňava byla nařízena do rána dohlídka nad požářištěm, ostatní jednotky se postupně vrátily na své základny. Škoda i příčina vzniku požáru jsou předmětem dalšího šetření, které pokračovalo v úterý dopoledne.

Sdílet
Banner Stimax.cz 970