Neděle 9. srpna 2020, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Dobráci sk

Každoroční setkání bývalých profesionálních hasičů ve Zlínském kraji letos spojilo 31 bývalých kolegů

Na konci roku se stalo již pravidlem setkání bývalých příslušníků profesionálních hasičů HZS Zlínského kraje.

Nijak tomu nebylo ani letos. Celkem 31 bývalých profesionálních hasičů a zaměstnanců Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje, územního odboru Zlín, přijalo pozvání ke společnému setkání, které se uskutečnilo v pátek 6. prosince 2019 v budově krajského ředitelství ve Zlíně.

Účasten byl ředitel Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje plk. Ing. Vít Rušar, který všechny zúčastněné přivítal, ředitel Územního odboru Zlín plk. Ing. Štefan Hrtús a předsedkyně Odborového svazu hasičů ve Zlíně kpt. Ing. Martina Neuwirthová.

Setkání se stalo i vítanou příležitostí k blahopřání a předání darů letošním jubilantům. Všichni však také vzpomněli i na ty kolegy, kteří už mezi námi nejsou. Setkání ale nebylo jen o vzpomínce a oslavě jubilantů. Ředitel shrnul novinky, které se od posledního setkání u hasičů udály i plány do budoucna. Řeč tak přišla na početní stavy na jednotlivých požárních stanicích, novou požární techniku, zásahovou činnost, i na aktuální dokončování stavby nové stanice Zlín.

Po programu v budově krajského ředitelství pokračovalo setkání tradičním posezením v restauraci „Maja“, kde všichni vzpomínali na svá „hasičská léta“ a humorné zážitky.

Všem děkujeme za účast, přejeme hodně zdraví v roce následujícím a těšíme se na další setkání v roce 2020.

por. Mgr. Lucie Javoříková
tisková mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet
Banner Agrotec 970x150 OK