Středa 29. března 2023, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Osobní auto se mezi dvě tramvaje v Brně nevešlo, řidiče hasiči vyprostili

V pondělí 16. prosince 2019 dopoledne krátce před půl jedenáctou jsme vyslali dvě profesionální hasičské jednotky se čtyřmi vozy k nehodě osobního auta a dvou tramvají v Brně na Konečného náměstí.

Hasiči dorazili na místo za čtyři minuty od vyhlášení poplachu. Auto zůstalo po nehodě sevřené mezi tramvaje a uvnitř seděl zaklíněný řidič, který s hasiči komunikoval. S použitím hydraulického vyprošťovacího zařízení a po odstranění střechy se muže podařilo během čtvrt hodiny vyprostit a předat do péče posádky ZZS.

Nehoda zkomplikovala provoz na rušné brněnské křižovatce. Jakmile to bylo možné, odstranili hasiči zdemolované vozidlo mimo křižovatku. Pomohli s úklidem vozovky a o půl dvanácté předal velitel zásahu místo nehody Policii ČR a hasiči odjeli na základnu.

Podle předběžných zpráv jeden z účastníků dopravní nehody očividně nerespektoval světelný signál stůj, přičemž došlo ke vklínění osobního vozidla mezi dvě tramvajové soupravy. Dechovými zkouškami byl alkohol u všech účastníků vyloučen.

uvedl za policisty jejich mluvčí Petr Vala.

Policie ČR
HZS Jihomoravského kraje
Sdílet