Úterý 28. ledna 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Požární bezpečnost stejnokroj 970

Liberečtí hasiči pomohli maminkám a jejich dětem v azylovém domě svaté Moniky

Svátky jsou časem stráveným s rodinami, příbuznými a přáteli. Ne každý takové štěstí má a může trávit konec roku v rodinném kruhu.

Hasiči si díky svému povolání uvědomují, jak obtížné to je, a proto se ti liberečtí rozhodli dnes dopoledne navštívit Domov sv. Moniky v Liberci, který je určený pro maminky s dětmi v tísni.

V tomto azylovém domě žije 7 maminek, které prožívají nepříznivou životní situaci, spojenou se ztrátou bydlení a mají zájem ji aktivně řešit. Hasiči se za maminkami vydali a přivezli jim preventivně výchovné předměty pro děti a drobné dárky také pro maminky, aby jim toto období alespoň trochu zpříjemnili.

Hasiči přivezli dětem také vlastní cukroví, které pak s nimi společně ochutnali. Děti jim za odměnu zazpívaly vánoční i nevánoční koledy, které znaly a s noblesou jim je i předvedly. Hasiči se také dozvěděli, které vánoční pohádky mají děti nejraději a na jaké se ještě do konce roku těší.

Nejvíce však všechny děti zajímala hasičská technika, kterou si venku, i za nepříznivého počasí, prohlédly, vyzkoušely a díky některým zvídavým jedincům také hodně naučily. Z některých z nich prý budou hasiči, tak uvidíme. Hasiči mají, díky této návštěvě, za sebou trénink na povinné každoroční přezkoušení, které je brzy čeká a určitě splní na jedničku.

por. Bc. Lucie Hložková
tisková mluvčí
HZS Libereckého kraje
Sdílet
Banner Dobráci sk