Sobota 22. unora 2020, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner ZHT OK

Po nehodě se auto za Bochovem převrátilo do rybníku, uvnitř zůstaly čtyři osoby. Svědci je zachránili

Dvě osobní auta havarovala v pátek 17. ledna 2020 odpoledne na silnici I/6 za Bochovem ve směru na Prahu u obce Herstošice. Jedno z vozidel se po nehodě převrátilo na střechu a spadlo do zamrzlého rybníku vedle silnice.

V autě byly v momentě nehody čtyři dospělé osoby. Ihned po převrácení auta do vody skočili dva svědci nehody do rybníku a z potápějícího se auta dokázali vytáhnout všechny čtyři cestující.

Ve druhém havarovaném vozidle byly zraněné tři osoby, dvě dospělé a jedno dítě. Na místo byly vyslány čtyři jednotky hasičů, první hasiči byli na místě události za deset minut od nahlášení.

O zraněné se postarala záchranná služba, hasiči zajistili havarovaná vozidla, v ochranných oblecích do vody se dostali k převrácenému autu, kde se snažili zachránit psa, který se měl ve vozidle nacházet. Zvířeti už ale nemohli pomoct.

Kvůli hrozbě úniku provozních kapalin do vody přitáhli hasiči navijákem auto ke břehu, ven z rybníku pak auto vyprostila odtahová služba. Po celou dobu zásahu byl provoz na silnici zcela zastavený.

Rychlý a obětavý zákrok svědků nehody zachránil posádce převráceného auta život. Vyprostit osoby z převráceného vozidla, které se potápí pod vodu, navíc v aktuálních klimatických podmínkách, je nesmírně složité. Bez okamžité pomoci svědků nehody by následky byly mnohem vážnější.

Zasahující jednotky:

  • HZS Toužim (CAS 20 T815)
  • HZS Karlovy Vary (CAS 20 Scania, člun)
  • JSDH Bochov (CAS 20 T815)
  • JSDH Žlutice (CAS 20 T815)
Martin Kasal
tiskový mluvčí
HZS Karlovarského kraje
Sdílet
Banner Kobit THZ 970*150 OK