Středa 1. dubna 2020, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Kobit THZ 970*150 OK

Pětimilionovou škodu způsobil požár přístřešku a rodinného domu v Červeném Újezdu

V pondělí 20. ledna 2020 šest minut před půlnocí přijala operátorka tísňové linky středočeských hasičů informaci o požáru osobního vozidla, které bylo zaparkované pod garážovým přístřeškem u rodinného domu v obci Červený Újezd v okrese Praha-západ.

Operační důstojník k události vyslal profesionální hasiče ze stanice Kladno a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Braškov, Unhošť a Úhonice. Další oznamovatelé upřesnili, že přístřešek je požárem zcela zasažen a plameny se rozšiřují na navazující rodinný dům.

Proto velitel zásahu po dohodě s operačním důstojníkem rozhodl o vyhlášení druhého stupně požárního poplachu. Na místo tak vyrazily ještě jednotky HZS Beroun a SDH Drahelčice, Hostivice, Chyňava a Chýně.

První jednotka byla na místě už za šest minut od výjezdu ze své zbrojnice. Provedeným průzkumem bylo potvrzeno, že se požár rozšířil na přilehlou dvoupodlažní dřevostavbu. Hasiči za pomoci několika C proudů dostali požár asi za půl hodiny zcela pod kontrolu.

Následovalo vyhledávání skrytých ohnisek pomocí termokamery a jejich dohašovaní, což trvalo takřka do druhé hodiny ranní, kdy došlo k první redukci zasahujících jednotek. Likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu ve 2.15 hodin s tím, že na místě zůstává dobrovolná jednotka Úhonice, která zajistí do ranních hodin dohlídku.

Objasněním příčiny vzniku požáru se zabývají vyšetřovatelé HZS Středočeského kraje, kteří budou ve vyšetřování pokračovat v úterý i za účasti kriminalistů. Škoda vzniklá požárem byla vyčíslena na 5 milionů korun. Celá událost se obešla bez zranění.

Po dobu zásahu držela pohotovost za kladenskou stanici pro případ dalšího výjezdu jednotka SDH Žilina.

nprap. Petr Svoboda
HZS Středočeského kraje
Sdílet
Banner Kobit THZ 970*150 OK