Pondělí 17. unora 2020, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner MEVA OK

Šest hasičských jednotek likviduje požár v podzemním podlaží skladového objektu v Praze

Ve středu 22. 1. 2020 v 15:17 hodin vyslalo Krajské operační a informační středisko HZS hl. m. Prahy jednotky do ul. Kříženeckého náměstí v Hlubočepích, kam postupně vyjeli hasiči ze 7 stanic a chemická služba z Petřin s náhradními lahvemi do dýchacích přístrojů.

Na místě bylo zjištěno, že se jedná o požár uskladněného stavebního materiálu a vyřazených kulis v podzemním podlaží rekonstruované budovy. Pomocí výškové techniky bylo zachráněno 5 osob, které byly předány do péče ZZS HMP.

Zásah ve II. stupni požárního poplachu probíhal pomocí 5 vodních proudů v dýchací technice a pomocí přetlakové ventilace. Hasiči zkontrolovali opláštění budovy na výskyt skrytých ohnisek a provedli průzkum ve všech podlažích budovy i přilehlého objektu.

Zakouřený členitý prostor dlouho bránil ohlášení lokalizace. V 16:22 hod se však již požár nešířil a vyšetřovatel příčin požárů v dýchací technice mohl společně s jednotkami provádět průzkum a určit příčinu, která pravděpodobně souvisela s rekonstrukcí budovy a škodu, která byla vyčíslena na 300 tis. Kč.

Foto: HZS & ZZS Praha
HZS Praha
Sdílet
Banner VIP: Lenzing 970x150 OK