Sobota 22. unora 2020, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner ZHT OK

Série cvičení berounských hasičů prověřila jejich připravenost na požár výškové budovy

V druhé polovině ledna 2020 se v ulicích Okružní, Švermova a Tovární v Berouně uskutečnila série tří prověřovacích cvičení zaměřená na bytové požáry ve výškových budovách.

Cílem cvičení bylo prověření všech tří berounských směn profesionálních hasičů při rozvinutí hadicového vedení do poschodí a zajištění dveří do konkrétního bytu kouřovou přepážkou. Důležitou součástí byla i prověrka průjezdnosti příjezdových komunikací k objektům a následné ustavení požární techniky.

V rámci rychlého a účinného provedení hasebního zásahu hasiči využívali tzv. D program.

I když panelové domy vypadají zvenku velice podobně, každý z vybraných domů měl svá odlišná specifika, která vznikla v průběhu užívání. Proto se vždy po cvičení hasiči seznámili s daným objektem, především s bezpečnostním zajištěním vstupů do jednotlivých dveří a výtahů přes elektronické čipy a také s instalovanými technologiemi mobilních operátorů na střechách.

Z pohledu požární prevence lze obyvatele bytových domů pochválit za volné a označené únikové cesty. Naopak hasiči apelují na respektování dopravních předpisů a dodržování průjezdných profilů pro požární techniku na přístupových komunikacích, především v nočních hodinách.

Na problematiku zásahů ve výškových budovách se budou berounští hasiči zaměřovat i nadále, v čemž jim pomohou i nové poznatky zjištěné v průběhu uvedených cvičení.

kpt. Ing. Mgr. Hynek Černý
ÚO Beroun
HZS středočeského kraje
Sdílet
Banner Recyklujte s hasiči 970