Pondělí 24. unora 2020, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner VIP: Devold 970x150 OK

„„1st. Winter Rescue Challenge“ se uskuteční na přelomu ledna a února 2020 na výstavišti v Českých Budějovicích. V pavilonu Z

1st. Rescue Challenge je soutěž záchranných týmů ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel, která se bude konat 31. 1. – 1. 2. 2020 podle pravidel světové záchranářské organizace (WRO) a hodnotit jí bude mezinárodní tým rozhodčí se světovou akreditací.

Soutěž je díky své koncepci, termínu, a místu konání uvnitř výstavní haly v oblasti Střední Evropy jedinečná!

Maximální počet týmů je 16. Startovní listina byla naplněna prakticky okamžitě. Ve stávající dobu máme zaregistrované 4 týmy z České Republiky a 10 týmů z Rakouska.

Poslední dvě volná místa jsou stále k dispozici, uzavírka přihlášek bude 26. ledna.

Soutěžit budou šestičlenná soutěžní družstva, což je standard soutěží konajících se podle pravidel světové záchranářské organizace, a to v pokusu na 20 minut.

Každý z týmů si vylosuje předem připravený scénář, který bude skýtat 1–2 zdemolované vozy a uvnitř umístěného figuranta a bude představovat reálnou dopravní nehodu Úkolem soutěžního týmu bude co nejdříve a nejšetrněji vyprostit zraněnou osobu z havarovaného vo­zu.

Soutěžit se bude oba dva dny, kdy začátek soutěže je naplánovaný za předpokladu plného startovního pole na 10.00 hod v pátek 31. 1. 2020, soutěžní pokusy pak budou probíhat po celý den.

V rámci doprovodného programu se v pátek večer přímo v pavilonu Z uskuteční retro párty, na které se představí známe moderátorské duo Aleš Matoušek a Radek Hrdina z odpoledního jumpu na rádiu Kiss.

Sobotní soutěžní den odstartuje úderem deváté hodiny ranní.

Kromě soutěže samotné také připravujeme doprovodný program pro veřejnost, různé soutěže, workshopy se zaměřením na osvětu v bezpečnosti silničního provozu aj.

Vstup na akci bude na po celé dva dny vstup zdarma, vstupné se bude vybírat pouze na vybranou část doprovodného programu.

Sdílet
Banner WAWRZASZEK ISS Leader OK