Pátek 28. unora 2020, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner hasičskávyzbrojna 970 OK

Hasiči obraceli na Rudné v Ostravě-Bartovicích havarovaný traktor

Tři jednotky hasičů zasahovaly v neděli 2. 2. 2020 v podvečer a večer v Ostravě-Bartovicích ve čtyřproudé Rudné ulici, kde se srazil osobní automobil s traktorem, a ten skončil po kolizi na střeše vedle silnice. Řidič byl zraněn, hasiči jej ale nemuseli z kabiny vyprošťovat, „pouze“ se zaměřili na vytažení těžkého zemědělského stroje z příkopu – pomocí osvědčeného speciálu Bizon.

Nehoda se stala v neděli kolem půl šesté podvečerní. Na místo vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Slezská Ostrava a Ostrava-Zábřeh, odkud přijel vyprošťovací speciál MB Actros Bizon. Společně s nimi jednotka dobrovolných hasičů z Ostravy-Radvanic.

Hasiči zajistili traktor proti pohybu a likvidovali únik provozních kapalin pomocí nasákavého sorbentu. Bizon nejprve přemístil přípojné pracovní zařízení traktoru, pak pomocí hydraulické ruky a navijáku převrátil traktor zpět na kola. Traktor pak byl naložen na vozidlo odtahové služby.

Zraněného řidiče traktoru nebylo nutné vyprošťovat – a to i přes značně zdeformovanou kabinu. Skončil v péči ZZS MSK. Ulice Rudná byla ve směru na Havířov necelé 3 hodiny uzavřena, doprava byla odkláněna na objízdné trasy.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
Sdílet
Banner ZPMVČR 211 970