Pondělí 1. června 2020, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Partner & VIP: Pavliš a Hartmann 970x150 Proudnice C52

V Krkonoších prošli hasiči–lezci kurzem bezpečného pohybu a záchrany osob v zimním nepřístupném terénu

Hasiči-lezci si v průběhu kurzu v roce 2020 vyzkoušeli, jak se pohybovat v zimním terénu, a to jak na sněžnicích, tak na skialpinistických lyžích nebo za využití speciální techniky – skútru či čtyřkolky s pásy.

Také se seznámili s technikou pohybu v exponovaném zaledněném terénu, kde jsou zapotřebí stoupací železa zvaná mačky, cepíny a další speciální jistící prostředky.

Součástí kurzu byla také lavinová prevence, práce s příslušnou lavinovou výbavou a nácvik záchrany osob. Účastníci si také vyzkoušeli vyhledání a záchranu osob v noci i ve dne z nepřístupného terénu, a to za využití lezecké techniky. Základem je také první pomoc v případě záchrany osoby v zimním terénu, tedy poskytnutí tepelného komfortu a řešení hypotermie.

Kurz prověřil účastníky jak ve fyzické připravenosti, tak v použití lanových technik v náročných zimních podmínkách. Je určen pro lezecké skupiny HZS ČR a každoročně jej organizuje Učiliště požární ochrany ve Velkém Poříčí, které spadá pod HZS Královéhradec­kého kraje.

por. Mgr. Martina Götzová
tisková mluvčí
HZS Královéhradec­kého kraje
Sdílet
Banner Agrotec 970x150 OK