Čtvrtek 25. dubna 2024, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hasiči se utkali o Pohár hejtmana

Brněnští hasiči dne 27. února v Hodoníně vyhráli Pohár hejtmana Jihomoravského kraje pro vítěze turnaje v sálové kopané. Vítězům poblahopřály hodonínská starostka Ing. arch. Milana Grauová a senátorka MUDr. Alena Venhodová. Turnaj, nad nímž kromě věnování hlavní ceny převzal záštitu hejtman Mgr. Michal Hašek, byl určen příslušníkům i civilním zaměstnancům Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kra­je.

Brněnští hasiči dne 27. února v Hodoníně vyhráli Pohár hejtmana Jihomoravského kraje pro vítěze turnaje v sálové kopané.

Vítězům poblahopřály hodonínská starostka Ing. arch. Milana Grauová a senátorka MUDr. Alena Venhodová. Turnaj, nad nímž kromě věnování hlavní ceny převzal záštitu hejtman Mgr. Michal Hašek, byl určen příslušníkům i civilním zaměstnancům Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje. Ve sportovní hale v Hodoníně se ho zúčastnili reprezentanti jednotlivých územních odborů i krajského ředitelství HZS JmK. Klání se hrálo podle pravidel sálové kopané systémem každý s každým v zápasech dvakrát deset minut.

Prvenství mezi profesionálními hasiči kraje si s dosaženým skóre 10:5 vybojovali Brňané, kteří obhájili pověst favoritů soutěže. Domácí družstvo územního odboru Hodonín s impozantním skóre 15:4 dosáhlo na druhé místo. Třetí příčka patřila týmu znojemských hasičů (skóre 5:5). Čtvrté místo se skóre 7:13 obsadilo družstvo břeclavských hasičů, pátí se skóre 2:12 skončili fotbalisté z krajského ředitelství HZS JmK.

Turnaje v sálové kopané jsou již tradiční součástí tělesné přípravy profesionálních hasičů. Vítězné družstvo územního odboru Brno si spolu s Pohárem hejtmana vybojovalo také účast na mistrovství republiky v sálové kopané, pořádané HZS ČR.