Úterý 11. srpna 2020, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Dobráci sk

Ve Střelicích na Znojemsku hořela střecha hospodářské budovy, vyhlášen byl druhý stupeň poplachu

Po osmnácté hodině 17. února 2020 hasiči vyjížděli do Střelic na Znojemsku. Hořela tam střecha hospodářského stavení. Při příjezdu prvních jednotek byla polovina střechy v plamenech a hrozilo, že se požár rozšíří i na vedlejší rodinný dům. Velitel zásahu požádal o vyhlášení druhého stupně požárního poplachu a na místo byly povolány další jednotky.

Proti plamenům hasiči nasadili čtyři vodní proudy. Po devatenácté hodině se požár již nešířil. Rozebírání střechy, vynášení materiálu z budovy a dohašování ohnisek trvalo tři hodiny.

Při likvidaci požáru se postupně vystřídalo několik jednotek. Požár byl zcela zlikvidován krátce před dvacátou druhou hodinou. Do ranních hodin zůstali na dohled místní dobrovolní hasiči.

U požáru zasahovali profesionální hasiči ze Znojma společně s dobrovolnými hasiči z Běhařovic, Jevišovic, Mikulovic, Střelic, Únanova, Višňové a z Vysočiny také dobrovolní hasiči z Jaroměře nad Rokytnou.

Škoda po požáru je předběžně vyčíslena vyšetřovatelem na sedm set tisíc korun. Příčina vzniku požáru je v šetření. U požáru se nikdo nezranil.

por. Bc. Jan Dvořák
HZS Jihomoravského kraje
Sdílet
Banner scott OK