Sobota 6. června 2020, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner MEVA OK

V Opavě byla v areálu Integrovaného výjezdového centra slavnostně otevřena nová hala s garážemi, tělocvičnou a stanovištěm Zdravotnické záchranné služby

Za účasti prvního místopředsedy vlády a ministra vnitra Jana Hamáčka, hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka a generálního ředitele Hasičského záchranného sboru ČR genpor. Drahoslava Ryby byla v úterý 18. 2. 2020 v Opavě slavnostně otevřena rekonstruovaná Hala integrovaného záchranného systému v prostorách Integrovaného výjezdového centra v Těšínské ulici. Sídlí zde společně HZS MSK a ZZS MSK, které budou halu společně využívat.

Rekonstrukce haly, která byla původně přízemní a nyní je třípodlažní, přišla na 44,1 milionu korun (z toho 23 milionů korun ze státního rozpočtu prostřednictvím MV-generálního ředitelství HZS ČR, 20,5 milionu korun dal Moravskoslezský kraj, 600 tisíc korun Statutární město Opava).

Stavět se začalo ve druhé polovině roku 2018, dokončeno bylo i s kolaudací 31. 10. 2019, pak se dořešily interiéry objektu.

Původní objekt haly byl koncipován jako jednopodlažní, nečleněný, samostatně stojící objekt, s lehkou sedlovou střechou, ve kterém vznikla garážová stání vozidel HZS.

Po příchodu posádky ZZS MSK v něm byla významně omezena kapacita garážových stání, zázemí ZZS MSK mělo (až dosud) jen to nejnutnější. Zcela zde chyběly prostory pro desinfekci sanitních vozidel, sklady zdravotnického materiálu a další potřebné prostory.

Nyní má hala v prvním podlaží moderní garáž pro vozidla HZS a ZZS s kvalitním hygienickým zázemím pro ZZS MSK, ve druhém podlaží jsou prostory pro služební a fyzickou přípravu příslušníků HZS MSK a dalších složek IZS, včetně šaten, ve třetím podlaží plnohodnotné, a hlavně důstojné zázemí pro stálou posádku ZZS MSK.

Pro usnadnění přechodu mezi budovami a zejména pro zrychlení přesunu příslušníků HZS MSK z jejich dlouholeté stanice do Haly IZS byl v úrovni druhého podlaží haly postaven spojovací krček a obnoven skluz do výjezdových garáží.

Projekt rekonstrukce garáží spojený s nástavbou haly IZS na stejném půdorysném základu vypracovala firma HUTNÍ PROJEKT OSTRAVA a.s. Jako zhotovitel stavby byla v rámci výběrového řízení vybrána firma BYSTROŇ Group a.s.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
Sdílet
Banner MIBAG_2012 OK