Středa 8. dubna 2020, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Dobráci sk

U Staré Huti na Příbramsku došlo ke střetu nákladního vozidla a vlaku, ten vykolejil

V pátek 21. února 2020 v 11.44 hodin přijala tísňová linka Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje informaci o dopravní nehodě osobního vlaku a kamionu na železničním přejezdu v katastru obce Stará Huť na Příbramsku.

Operační důstojník k události vyslal profesionální hasiče ze stanic Příbram a Dobříš a také jednotku sboru dobrovolných hasičů z Dobříše. Zároveň byla nehoda ohlášena podnikové jednotce Správy železnic Praha.

První jednotka byla na místě už čtyři minuty od výjezdu ze své stanice. Provedeným průzkumem bylo zjištěno, že na železničním přejezdu, který je křížením tratě číslo 210 a komunikace vedoucí ze silnice číslo 114 k firmě na výrobu ekologických paliv, došlo ke střetu osobního vlaku a kamionu, přičemž motorový osobní vlak narazil do přívěsu nákladní soupravy a následně vykolejil.

Při nehodě byl lehce zraněn strojvedoucí, řidič vozidla a dva cestující z vlaku, ve kterém v době nehody cestovaly celkem čtyři osoby.

Hasiči provedli zajištění místa nehody a zkontrolovali, zda nedochází k úniku provozních kapalin z vlaku. Po příjezdu drážních hasičů jim bylo místo krátce před 13. hodinou předáno a jednotky středočeských hasičů se vrátily zpět na základny.

Škoda na vlaku byla odhadnuta na více než 10 milionů korun, na nákladním automobilu 300 tisíc a na 200 tisíc na trati. Provoz na trati je stále zastaven.

Foto: HZS Středočeského kraje & HZS Správa železnic
nprap. Petr Svoboda
HZS Středočeského kraje
Sdílet
Banner VIP: Lenzing 970x150 OK