Sobota 26. září 2020, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner hts jirny vole ne žádný slabý 970 OK

Hasiči zachránili z hořícího bytu v Uničově zraněnou osobu, dalších 40 lidí evakuovali

Z hořícího bytu zachránili ze čtvrtku na pátek v noci hasiči v Uničově jednu zraněnou osobu. Hořel byt ve čtyřpodlažním panelovém domě v Dukelské ulici.

Dalších 40 lidí museli hasiči v noci evakuovat. Na místě zasahovalo pět jednotek, využili jsme i hasičský evakuační autobus.

Na krajské informační a operační středisko byla událost oznámena před čtvrteční půlnocí. Oznamovatel nahlásil, že jeden z balkonů hoří plamenem. Operační důstojníci na místo vyslali pět jednotek.

Ty po příjezdu na místo zjistily, že hoří byt ve třetím patře. Při průzkumu a hašení uvnitř bytu hasiči v jednom z pokojů našli zraněnou ženu a z hořícího bytu ji s pomocí vyváděcí masky dostali ven. Společně s dalším zraněným byla předána do péče ZZS.

Dalších 40 lidí musely jednotky z budovy evakuovat. Na místo byl ihned přivolán hasičský evakuační autobus, ve kterém získali obyvatelé domu dočasný azyl. Ve spolupráci s městem jim bylo zajištěno náhradní ubytování v místní sokolovně. To nakonec využili pouze dva lidé.

Protože byl celý objekt silně zakouřený, tak jsme jej přetlakovou ventilací odvětrali a odpojili jej od elektrické sítě. Jelikož byla budova neobyvatelná, předali jsme ji PČR , která ji po zbytek noci hlídala. Nyní bude na místě ve spolupráci s policií probíhat vyšetřování příčin požáru a dalších okolností.

Předběžná přímá škoda se vyšplhala přes půl milionu korun. Díky včasnému a efektivnímu zásahu se našim hasičům podařilo uchránit majetek za více než 5 milionů korun.

U požáru zasahovali profesionální hasiči z Uničova, Litovle a Olomouce a jednotky sboru dobrovolných hasičů z Uničova a Troubelic.

por. Mgr. Lucie Balážová
tisková mluvčí
HZS Olomouckého kraje
Sdílet
Banner Recyklujte s hasiči 970