Pondělí 30. března 2020, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Partner & VIP: Pavliš a Hartmann 970x150 Proudnice C52

Sedm jednotek zasahovalo u požáru rodinného domu v Tuchoměřicích

V úterý 17. března 2020 krátce před devatenáctou hodinou byl středočeským hasičům oznámen požár rodinného domu v Tuchoměřicích v okrese Praha-západ.

K události byly povolány jednotky profesionálních hasičů ze stanic Kladno a Roztoky a dobrovolné jednotky obcí Horoměřice, Hostouň, Kněževes a Středokluky. Jelikož se obec Tuchoměřice nachází nedaleko Prahy, tak v rámci mezikrajské spolupráce vyjela také profesionální jednotka HZS hl. m. Prahy ze stanice HS-2 Petřiny.

Původně byl ohlášen požár přilehlé kůlny, ovšem první jednotky po příjezdu potvrdily, že požárem je zasažen rodinný dům.

Ke zdolání požáru bylo nasazeno osm vodních C proudů, některé používali hasiči na zasaženou střešní konstrukci, ostatní k zásahu uvnitř objektu. V domě hasiči nalezli několik menších tlakových lahví, které ochlazovali ve vodní lázni.

Na místo byl přivolán pracovník rozvodných závodů, aby odpojil přívod elektrického vedení ze sloupu, který byl hned vedle budovy, a zasahujícím hasičům tak hrozilo nebezpečí zranění.

Asi po hodině velitel zásahu povolal na místo z kladenské stanice protiplynový automobil na výměnu lahví se stlačeným vzduchem, protože celý zásah bylo nutné provádět v dýchacích přístrojích. Okolo čtvrt na devět večer byla nahlášena lokalizace.

Při požáru se propadla střecha, kterou bylo potřeba z půdního prostoru odstranit, aby nedocházelo k dalšímu hoření. Zásah tak komplikovala nejen spadlá střešní krytina, ale také velké množství různého materiálu, který se na půdě nacházel. Vše museli hasiči vynosit ven.

Před jednou hodinou v noci bylo rozhodnuto, že se jednotky vrátí na základny a požářiště bude do rána pod dohlídkou dobrovolné jednotky ze Středokluk. V sedm hodin ráno pak byla provedena kontrola, nahlášena likvidace a budova byla předána zástupci majitele.

Škoda, kterou oheň napáchal, byla vyčíslena na milion korun. Příčinou vzniku požáru je technická závada na hlavním přívodu elektrické energie. Po dobu zásahu zálohovala kladenskou stanici jednotka SDH obce Žilina.

por. Bc. Tereza Fliegerová
tisková mluvčí
HZS Středočeského kraje
Sdílet
Banner Probo