Neděle 29. března 2020, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner MIBAG_2012 OK

Ve Štítné nad Vláří na Zlínsku zasahovalo pět hasičských jednotek u požáru domu, popáleného majitele transportoval vrtulník

S požárem rodinného domu ve Štítné nad Vláří na Zlínsku dne 21. března 2020 od čtvrté hodiny odpolední bojuje pět jednotek hasičů. Postupně se k místu požáru sjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic Slavičín a Valašské Klobouky a dobrovolné jednotky z Brumova, Slavičína a ze Štítné nad Vláří.

Požár, který se šířil od kotelny, zachvátil polovinu jednopatrového domu. Při požáru byl popálen majitel nemovitosti, kterého hasiči pomohli přenést do vrtulníku, který jej transportoval do nemocnice na popáleninové centrum.

Požár se rychle šířil až do prostor střechy. Hasiči v dýchací technice k lokalizaci požáru použili tři hasební proudy. Zásah komplikoval nejen špatně dostupný terén pro hasičskou techniku, ale i hustý kouř, který byl uvnitř hořícího domu.

Hasiči postupně nyní rozebírají střechu domu, aby se dostali ke skrytým ohniskům, která dohašují. Po celou dobu dům průběžně kontrolují termokamerou.

Na místě je vyšetřovatel hasičů, který nyní provádí společné šetření s Policií ČR.

por. Mgr. Lucie Javoříková
tisková mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet
Banner Stablecam 970