Čtvrtek 9. července 2020, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner WAWRZASZEK ISS Leader OK

Plameny kompletně zachvátily stodolu v Dolní Sytové na Semilsku

Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje přijalo dnes ráno v 7:24 hod. hlášení o požáru stodoly v Dolní Sytové na Semilsku.

Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že se jedná o plně rozvinutý požár v poslední fázi hoření. Na místo byly vyslány posilové jednotky v podobě dvou velkoobjemových cisteren pro dostatek hasební látky na požářišti.

Stodola se nacházela v těsné blízkosti rodinného domu, který se hasičům podařilo před požárem uchránit. Po uhašení stodoly hasiči rozebrali dřevěné konstrukce a provedli její dohašení. V místě události byla zřízena kyvadlová dodávka hasební látky.

Hasiči také museli strhnout kostru ohořelé stodoly, která ohrožovala zasahující hasiče. Zabránit šíření požáru se jednotkám podařilo v 8:15 hodin a kompletně uhasit po hodině tj. 9:21 hodin. V současné chvíli na místě probíhá dohašování skrytých ohnisek požáru.

Událost se obešla bez zranění. Příčina a výše škody v šetření. Na místě zasahovaly jednotky profesionálních hasičů z Jilemnice a Semil. Doplněny byly o dobrovolné jednotky z Jilemnice, Jablonce nad Jizerou, Vysokého nad Jizerou a Háje nad Jizerou

por. Bc. Lucie Hložková
tisková mluvčí
HZS Libereckého kraje
Sdílet
Banner mototruck OK